Sport nie jest mi obcy

Mazowsze

Mirosław Buczek 2021-07-22 09:22:03 liczba odsłon: 4387

Krzysztof Tchórzewski

Rozmowa z Krzysztofem Tchórzewskim – posłem na Sejm RP, patronem mistrzostw Europy w sumo.

Znów dał się Pan wciągnąć w pomoc przy organizowaniu zawodów sportowych.

- Od czasu do czasu daję się namówić do wspólnych działań na niwie sportu. Sport nie jest mi zresztą obcy. W młodości, jak każdy zdrowy chłopak, uganiałem się za piłką. Zająłem nawet drugie miejsce podczas mistrzostw Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach w tenisie stołowym.

To dość odległe czasy.

- Teraz też dbam o formę fizyczną. Mam ustawiony krokomierz i staram się przejść 6000 kroków dziennie.

Regularnie Pan to robi?

- Średnia z ostatnich trzech miesięcy wynosi 5700 kroków. Trochę się zaniedbałem, ale cały czas jestem blisko wykonania normy.

Objął Pan patronat nad organizowanymi przez WLKS mistrzostwami Europu w sumo. To nie jest dyscyplina, którą najbardziej w Polsce kochamy.

- Tradycyjne sumo to sport dla odpowiednich ludzi, których jest niewielu. W Polsce ta dyscyplina zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalna, chociaż nie można jeszcze powiedzieć, że popularna.

Wiele klubów traktuje uprawianie sumo jako poligon przygotowawczy dla zapaśników.

- Zapaśnikom przydaje się przetarcie przez sumo.

WLKS jest kojarzony z PSL-em. Swego czasu wiele do powiedzenia w tym klubie miała też lewica. Pan reprezentuje inną opcję polityczną, a mimo to nie odmawia pomocy.

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 29/2021:

Komentarze (21)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.