Pogoń przegrała z Olimpią

Mirosław Buczek 2021-08-04 17:22:11 liczba odsłon: 3347

We wstępnej rundzie rozgrywek o piłkarski Puchar Polski na szczeblu centralnym Pogoń Siedlce podejmowała Olimpię Elbląg.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 14 min Jan Sienkiewicz pokonał Rafała Misztala znkomitym strzałem z 25 metrów. W 33 min  Olimpia zamknęła  siedlczan na ich połowie, ale   akcję przyjezdnych przerwał arbiter, odgwizdując pozycję spaloną Piotra Kurbiela.  Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się wypracować klarownej sytuacji bramkowej.

Dwie minuty po wznowieniu gry Misztal świetnie obronił groźny strzał Marcina Bawolika. W 60 min siedlecki bramkarz po rz drugi musiał jednak wyjąć piłkę z siatki. Tym razem pokonł go Joao Guilherme. Osiem minut później  Olimpia prowdziła już 3 : 0 po strzale Piotra Kurbiela.  W 74 min słupek uratował gości od utraty gola, a w 78 min Paweł Rutkowski z najwyższym trudem obronił uderzenie Macieja Górskiego.  W doliczonym czsie gry piłka  po strzale Milanowskiego odbiła się od poprzeczki. Pogoń po fatalnym meczu uległa u siebie 0 : 3.

Siedlczanie grali w składzie: Misztal - Lopez, Wichtowski, Majewski, Kwiecień, Wróblewski (68 Piotrowski), Trochim (68 Miś), Kobiałka (46 Rymek), Kozłowski (46 Górski), Demianiuk (59 min Przybecki), Viśniakovs.