W łysych nadzieja... - Przeczytaj najnowszy felieton Marioli Zaczyńskiej!

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2021-09-03 11:11:27 liczba odsłon: 3333
.

.

Prezentujemy najnowszy felieton sekretarz redakcji Tygodnika Siedleckiego - Marioli Zaczyńskiej.

W łysych nadzieja...

Bysior, który wszedł do Lidla, miał łysą głowę, ramiona kulturysty i maseczkę zasłaniającą pół twarzy. Typ sportowca. Chodził między regałami i wzdychał. Zerkał złym okiem na mijanych klientów. Ci uciekali ze wzrokiem, lekko się garbili i mimo woli zmieniali kierunek sklepowego marszu.

Bysior zatrzymał się przy półce z masłem. Stał przy niej sympatyczny pan z pięknie przystrzyżonymi szpakowatymi włosami i z lekko wystającym brzuszkiem. Typ kanapowca. Nagle łysy położył mu na ramieniu swoją ciężką łapę. Kanapowiec zamarł.

- Bardzo pana szanuję - powiedział gromko łysy. - Bo ma pan maseczkę.

Oczy kanapowca niepewnie się zmrużyły, jak to przy uśmiechu.

- Też się cieszę, że ma pan maseczkę - odpowiedział cicho.

Bysior zatoczył dłonią koło.

- Widzi pan? Durnie. Taki naród - machnął ręką.

Młody tatuś, który stał z dzieckiem przy jogurtach, szybko czmychnął. Był bez maseczki. Jakaś para - bez maseczek - natychmiast zmieniła kierunek, przypominając sobie, że ma coś sprawdzić w lodówkach z kurczakami. Łysy wyglądał tak, że raczej nikt by mu nie podskoczył. A ewidentnie łapał nerw. Na tych bez maseczek. Ktoś nagle sobie przypomniał, że ma maseczkę w kieszeni i nerwowo ją naciągnął na nos...

- To do widzenia! - pożegnał się gromko łysy.

- Do widzenia! - odparł kanapowiec i ruszył przed siebie, jakoś tak bardziej wyprostowany i jakby większy, z wciągniętym brzuchem.

Pomyślałam sobie, że na pewno obaj panowie mają też komplet szczepień przeciw covid. Bo durniami nie są. A więc i do elektoratu PiS nie należą.

Wiadomo, dlaczego... Durniami nie są.

I zrobiło mi się lżej na sercu. Bo cała nadzieja w niegłupich ludziach. Tych, co się szczepią (w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych), noszą maseczki w sklepach i zamkniętych pomieszczeniach (w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych) i nie głosują na PiS (w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za kraj). Chciałam nawet pobiec za bysiorem i krzyknąć:

- Na kogo pan głosował?

Ale w sumie nie musiałam. Bo miał w oczach osiem gwiazdek. Pięknie się iskrzyły ***** ***!

Mariola Zaczyńska

Komentarze (43)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.