reklama

Jakub B. skazany na 15 lat więzienia (AKTUALIZACJA)

Siedlce

Justyna Janusz 2021-09-22 10:20:43 liczba odsłon: 37231
Fot. Aga Król

Fot. Aga Król

Przed Sądem Okręgowym w Siedlcach odbyła się dzisiaj (22 września) druga i ostatnia rozprawa w sprawie Jakuba B., oskarżonego o zabójstwo 16-letniej mieszkanki Stoku Lackiego.

reklama

Jeszcze dziś zapadnie wyrok w tej sprawie.

Prokurator, Arkadiusz Szewczak zażądał dla oskarżonego kary 25 lat pozbawienia wolności i przyłączył się do wniosku pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, o przyznanie  na rzecz członków rodziny zamordowanej Ani zadośćuczynienia w kwocie 750 tys. złotych.

Prokurator wskazywał, że oskarżony dokonał zabójstwa z zimną krwią, a zaciskając pętlę na szyi ofiary, patrzył w jej otwarte oczy. 

Z kolei obrońca oskarżonego, adwokat Kacper Troszkiewicz prosił sąd o niewymierzanie kary dożywotniego pozbawienia wolności, jak także na okres 25 lat, podnosząc m.in. młody wiek Jakuba B., jego przyznanie się do winy i współdziałanie z organami ścigania. 

Jakub B. płakał na sali sądowej, wygłaszając ostatnie słowa.

- Nie mam dnia, żebym nie myślał o tym, co zrobiłem. Że zabiłem człowieka, osobę, którą bardzo kochałem. 

Wyrok zapadnie około godz. 11.30. Zamieścimy informację na naszej stronie. 

Aktualizacja:

Jakub B. został skazany na 15 lat więzienia. Zdecydowano również o przyznaniu po 200 tys. złotych zadośćuczynienia dla rodziców zamordowanej oraz po 50 tys. zł dla jej rodzeństwa. W sumie chodzi kwotę 650 tys. złotych. 

Komentarze (85)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.