Gwiazdy są tylko na niebie

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-10-14 09:46:15 liczba odsłon: 2645
Mateusz Grabda fot. A. Król

Mateusz Grabda fot. A. Król

Z Mateuszem Grabdą, szkoleniowcem I-ligowego KPS Siedlce, rozmawia Paweł Świerczewski.

Jako asystent Michała Bąkiewicza przyczynił się Pan do wywalczenia przez Polskę mistrzostwa świata do lat 18. Niewielu szkoleniowców pracujących w Siedlcach, obecnie i w przeszłości, mogłoby się pochwalić takim osiągnięciem. Gratuluję!

- Jestem skromnym człowiekiem, staram się nie afiszować tym sukcesem. Ale jestem z niego dumny. Wspomnienia z Iranu pozostaną na całe życie. To był niesamowity czas i niesamowite emocje. Na pewno jest to też prestiż dla KPS Siedlce, że miał udział w jakże ważnym dla polskiego sportu wydarzeniu. Do tego dochodzi jeszcze brązowy medal, po który sięgnęli w mistrzostwach świata do lat 21 dwaj nasi zawodnicy, Dawid Pawlun i Adrian Markiewicz. Siedlce zajmują coraz ważniejsze miejsce na krajowej i międzynarodowej mapie siatkówki.

Pana sportowe CV, zważywszy na młody wiek, wygląda coraz bardziej imponująco.

- Kilka lat temu założenie koszulki z godłem Polski na piersi, nie mówiąc już o tytułach mistrzowskich, mogło być dla mnie tylko abstrakcją. Tymczasem już trzeci rok jestem w reprezentacji i mam swój udział w jej wielkich momentach. Marzenia naprawdę się spełniają. Nie będę teraz udawał nie wiadomo jak wielkiego trenera. Wiem, że jeszcze muszę wiele się nauczyć, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Zostało Ci do przeczytania 76% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 41/2021:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.