Służby przyszły rankiem

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2021-10-28 08:29:15 liczba odsłon: 5004
collage: Pyt, PxHere

collage: Pyt, PxHere

To brzmi nieprawdopodobnie śmiesznie, ale, niestety, wydarzyło się naprawdę...

Pół dnia spędzili u Janki funkcjonariusze ABW, policji i prokuratury. Bo ponoć Janka groziła komendantowi głównemu straży granicznej pozbawieniem życia, wzbudzając uzasadnione obawy, że te groźby spełni. Janka ma 60 lat na karku i endoprotezę w biodrze.

– Dobrze, że mnie na glebę nie rzucili – cieszy się Janka. – No wiesz, endoprotezy szkoda.

Służby pojawiły się u Janki w poniedziałek o 9 rano. Dzień wcześniej Janka wróciła do Siedlec z wystawy psów, jak zwykle z pasmem sukcesów. Przenocowała u niej jeszcze koleżanka z Warszawy, Baśka. Uczciły zwycięstwo burbonem i poszły spać. A tu rankiem taka pobudka.

– Otwieram drzwi, sześć osób stoi... – opowiada Janka. – Ktoś mi wręcza nakaz przeszukania i wydania
urządzeń elektronicznych do łączenia z internetem. To ja w śmiech. Pomyślałam, że ktoś mnie wkręca, no ale żeby z takim rozmachem? Sześciu statystów?! A wtedy jeden pan z powagą informuje: proszę się nie śmiać, bo to bardzo poważna sprawa.

Janka dowiedziała się, że z jej adresu IP ktoś wysyłał groźby karalne pozbawienia życia pod adresem Komendanta Głównego Straży Granicznej Tomasza Pragi, przy czym groźby te wzbudziły uzasadnione obawy, że będą spełnione.

Zostało Ci do przeczytania 72% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 43/2021:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.