I już po kontroli...

Siedlce

Justyna Janusz 2021-11-18 09:18:31 liczba odsłon: 6410
Anna Sochacka i Paweł Truszkowski fot. Aga Król

Anna Sochacka i Paweł Truszkowski fot. Aga Król

– Prezes ARMS wielokrotnie mnie obraził – twierdzi radna Anna Sochacka.

Przewodnicząca komisji rewizyjnej radna Anna Sochacka stwierdziła, że gdyby była wiceprezydentem Siedlec, to zwolniłaby Pawła Truszkowskiego z funkcji prezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Komisja rewizyjna prowadziła wielomiesięczną kontrolę ARMS. Było to pokłosie zarzutów pod adresem prezesa, że nie potrafi współpracować z ludźmi i powoduje konflikty. Skarżyli się piłkarze, pływacy, swoje dołożył również były sponsor Pogoni Sławomir Kiełbus, który najpierw wpłacił na konto klubu ponad 1 milion złotych, a potem wycofał się ze współpracy, zrzucając winę na Pawła Truszkowskiego. Komisja sprawdzała, jak wygląda współpraca ARMS ze stowarzyszeniami.

W raporcie z kontroli pojawiła się uwaga, że podczas rozmów z przedstawicielem stowarzyszenia pływackiego prezes Truszkowski zachowywał się tak nieodpowiednio, że musiano przerwać rozmowę, a Janusz Cabaj (członek komisji) przeprosił przedstawiciela stowarzyszenia za zaistniałą sytuację.

– Gdybym to ja była wiceprezydentem Siedlec, a prezes Truszkowski odezwałby się tak do kogoś w mojej obecności, to już by nie był prezesem – stwierdziła Anna Sochacka, przedstawiając wyniki kontroli na sesji. – Mnie samą też wielokrotnie obraził.

Zostało Ci do przeczytania 72% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 46/2021:

Komentarze (57)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.