Wszystkie drogi prowadzą do Sokołowa

Sokołów Podlaski

Paweł Świerczewski 2021-12-06 08:49:07 liczba odsłon: 5358
Aleksandra Iwaniuk fot. arch.

Aleksandra Iwaniuk fot. arch.

Z ALEKSANDRĄ IWANIUK, koszykarką pierwszoligowego MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski, rozmawia Paweł Świerczewski.

Tylko raz w bieżącym sezonie rzuciła Pani mniej niż kilkanaście punktów. Forma imponująca.

- Jestem zadowolona. W wakacje nie odpoczywałam. Ze względu na przygotowania do kadry byłam w ciągu treningów. To teraz owocuje.

Drugi sezon pełni Pani funkcję kapitana MPKK. To świadczy o zaufaniu ze strony drużyny i sztabu trenerskiego.

- Nie jest łatwo krzyczeć na koleżanki, a tego czasem wymaga funkcja kapitana, który musi wstrząsnąć drużyną, zmobilizować ją do lepszej gry. Nie wszystkie dziewczyny to rozumieją, ale jest coraz lepiej. Na boisku to, że się komuś zwróci uwagę, nie oznacza, że się go nie lubi, tylko chce mu się pomóc wykrzesać z siebie więcej.

Jak w Pani życiu pojawiła się koszykówka?

- Chodziłam w Białej Podlaskiej na zajęcia z gimnastyki. Obok odbywały się treningi koszykarskie, które prowadził kolega mojego taty. Długo namawiał mnie, żebym spróbowała. W końcu mu się udało. Po roku, pewnie z uwagi na wzrost, zwrócił na mnie uwagę trener Haponik. Tak znalazłam się w Sokołowie.

Z tą koszykówką to była miłość od pierwszego wejrzenia?

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 48/2021:

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.