Pogoń nie upadnie

Siedlce

Justyna Janusz 2021-12-10 08:43:33 liczba odsłon: 6336
Łukasz Jarkowski fot. pyt

Łukasz Jarkowski fot. pyt

Z Łukaszem Jarkowskim, prezesem Pogoni Siedlce, rozmawia Justyna Janusz.

– Mam dla pani tytuł: „Pogoń nie upadnie”.

To dobra wiadomość na początek.

– Przez 1,5 miesiąca działalności nowego zarządu zrobiliśmy wiele. Ale przede wszystkim tniemy koszty.

Jakie koszty?

– Pierwszym ruchem była rezygnacja z certyfikacji Akademii (szkółka piłkarska dla dzieci i młodzieży), przygotowywanej do zdobycia gwiazdki PZPN. Za tym miały przyjść pieniądze, ale to nie było pewne. A nawet jeśli by były, to zostałyby wypłacone w połowie następnego roku. Nie było nas stać, żeby czekać tyle czasu. Zwolniliśmy kilku trenerów i dyrektora Akademii. To dało nam oszczędności na poziomie 35-36 tys. zł miesięczne.

Rodzice piłkarzy nie mają wam tego za złe? Przez cały rok byli karmieni tym, że Akademia zdobędzie gwiazdkę PZPN.

– Przyznam, że byłem rozdarty. Głosy były skrajne, ale ja chcę uratować klub, a ekonomia jest nieubłagana. Porozumienie z rodzicami to jeden z większych sukcesów. Na początku byli nastawieni bardzo na „nie”.

Czuli się oszukiwani przez poprzedni zarząd.

Zostało Ci do przeczytania 82% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 49/2021:

Komentarze (47)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.