Ojcowie biją mocniej

Mazowsze

Paweł Świerczewski 2022-01-07 08:17:58 liczba odsłon: 3017
Kuba kopie jak koń! fot. arch. pryw.

Kuba kopie jak koń! fot. arch. pryw.

Za nim wyjątkowy rok - najpierw urodziła się mu córka, potem został mistrzem Polski!

Jakub Sakowski z Gladiatora Siedlce w premierowym sezonie w gronie seniorów wywalczył złoty medal mistrzostw Polski Oriental kickboxing. Z utalentowanym sportowcem rozmawia Paweł Świerczewski.

(...)

Jak w Twoim życiu pojawił się sport?

- Na pierwszy trening do Gladiatora zabrał mnie mój tata, miałem wtedy 13 lat. Wyszedłem padnięty, zlany potem, ale zadowolony. Wcześniej próbowałem innych dyscyplin: piłki nożnej, ręcznej, a nawet tańca. Dopiero przy sportach walki poczułem, że to jest coś, co chcę robić w życiu.

Patrząc na sukcesy, to była dobra decyzja.

- Najlepsza! Treningi bardzo mi pomogły w życiu. Wybiły z głowy sporo głupot. Uświadomiły, że pójście drogą kolegów, imprez i alkoholu nie przyniesie nic dobrego. Trzeba mieć priorytety, a moimi są sport i rodzina.

Która niedawno Ci się powiększyła.

- Zostałem ojcem. Mam piękną córeczkę. Chcę jej zapewnić jak najlepszy byt, najlepiej robiąc to, co kocham.

W światku pięściarskim mówi się, że ojcowie mocniej biją, bo mają dla kogo się bardziej starać. Istnieje też odwrotna teoria, że po urodzeniu dziecka świeżo upieczony tata staje się bardziej asekuracyjny w ringu, z obawy o swoje zdrowie. Jak jest w Twoim przypadku?

(...)

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 1/2022:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.