Syberyjska włóczęga - wystawa fotografii Macieja Pawelca

Siedlce

Aga Król 2022-01-10 10:10:59 liczba odsłon: 1873
Wystawa fotografii Macieja Pawelca „88 dni w podróży po Syberii”

Wystawa fotografii Macieja Pawelca „88 dni w podróży po Syberii”

13 stycznia, o godz.18 w Sali Białej MOK w Siedlcach (ul. Pułaskiego 6) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Macieja Pawelca „88 dni w podróży po Syberii”. Lepiej nie przegapić tego wydarzenia!

Maciej Pawelec urodził się w 1974 roku. Mieszka w Kobylnicy nad Wisłą.

– Fotografia towarzyszy mi nieprzerwanie od ponad 25 lat. Dolina środkowej Wisły kusiła pięknem, odkąd sięgam pamięcią, to jej poświęciłem znaczną część swojej twórczości. Ukierunkowany na przyrodę, zlekceważyłem zmiany, jakie zachodziły w krajobrazie kulturowym polskiej wsi, z którym jestem silnie związany – mówi fotograf.

88 dni spędził w podróży po Syberii. Samolotem, koleją, autem, na rowerze i pieszo.

– Wyruszyłem w lutym 2018 roku, wiedziony marzeniem z dzieciństwa – Jeziorem Bajkał – pobudzonym na nowo w pewien marcowy wieczór na spotkaniu z podróżnikiem Romualdem Koperskim. Wtedy po raz pierwszy usłyszałem o wiosce Wierszyna, założonej przez dobrowolnych osiedleńców z Polski na początku dwudziestego wieku. Pobyt w niej był najdłuższym przystankiem, trwającym miesiąc. Droga pokazała, że takich miejscowości jest więcej, jak choćby swojsko brzmiący Białystok. A Bajkał, przy wielu zmianach planów, był i pozostał celem, nagrodą. Ostatnim etapem mojej syberyjskiej włóczęgi był pobyt na wyspie
Olchon, największej na jeziorze. Tam są krajobrazy zatykające dech w piersi, zwalające z nóg. Zachowywałem się jak wygłodzone dziecko, ale wizualnie wygłodzone. Jak najwięcej zobaczyć, sfotografować, żeby wystarczyło na dłużej, nie uwierało pustką od środka – opowiada Maciej.

Wystawę można oglądać w Galerii Fotografii FOKUS do 11 lutego 2022 r. 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.