Zbyt wiele wątpliwości

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2022-01-20 08:43:50 liczba odsłon: 8430
W takich butach mężczyzna wykonywał swoja pracę

W takich butach mężczyzna wykonywał swoja pracę

- Nie spocznę, dopóki nie wyjaśnię okoliczności, w jakich mój tata poniósł śmierć w pracy - zapewnia syn ofiary.

Ta praca była ciężka i nie najlepiej płatna, ale pan Paweł wykonywał ją sumiennie. Także tego dnia, 22 grudnia, wyszedł z domu w środku nocy. Nikt nie przypuszczał, że więcej nie wróci. Uległ śmiertelnemu wypadkowi. Syn twierdzi, że w okolicznościach innych, niż przedstawia je pracodawca.

- Po godzinie 8 rano dostałem telefon od kolegi taty z pracy - mówi pan Rafał. - Poruszonym głosem powiedział, że tata miał wypadek w pieczarkarni, około godziny 5.30. Siostra pojechała do szpitala. Dowiedziała się, że tata zmarł około godziny 7.30.

Pan Rafał zaczął zbierać informacje o okolicznościach wypadku. Dowiedział się, że tata spadł z drabiny, ze znacznej wysokości.

- Z tego co wiem, to tata spadł z wysokości około 4 metrów, a może nawet większej, bo hala ma 6 metrów wysokości, a tata spadł z drabiny w czasie wieszania lamp do zabijania owadów. Umieszcza się je pod sufitem. Wieszanie takiej lampy było zresztą prawie codzienną czynnością.

Firma przekazała jednak synowi poszkodowanego inne informacje o wypadku.

- W Wigilię przyjechali do mojego domu właściciel i, zdaje się, dyrektor pieczarkarni - opowiada pan Rafał. - Pytali, czy potrzebna mi jest pomoc przy pogrzebie. Powiedzieli, że tata spadł z wysokości około 1,8 metra. Rozumiem, że przedstawiają wersję wygodną dla siebie, ale dla mnie jest ona niewiarygodna. Ktoś, kto spada z takiej wysokości, nie doznaje śmiertelnych obrażeń.

NIE TO ZDROWIE, NIE TE BUTY

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 3/2022:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.