Konkurs „Historia naszej wolności” Sukces sokołowianki

Sokołów Podlaski

Dariusz Kuziak 2022-01-20 10:07:38 liczba odsłon: 1238
.

.

Reportaż Nadii Andrzejewskiej „Stan wojenny widziany oczami kobiet” zdobył II nagrodę w konkursie „Historia naszej wolności”.

Konkurs na reportaż opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981 zorganizował Wojewoda Mazowiecki. Praca Nadii Andrzejewskiej, uczennicy klasy VIII c Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, była jednym ze 115 reportaży nadesłanych na konkurs.

„Nadesłane prace zostały ocenione m.in. pod względem: fabuły i wiarygodności historycznej, rzetelności i wierności wobec przedmiotu narracji” – informują organizatorzy konkursu.

Nadia Andrzejewska opisała w reportażu przeżycia matki trójki dzieci, żony działacza opozycji, który został internowany w nocy 13 grudnia 1981 r. „Dowiedziałam się, że został on wraz z innymi działaczami opozycji odesłany do obozu dla internowanych. Mówiono, że nie znęcają się fizycznie nad więźniami. Karą dla nich miała być izolacja, jednak i tak martwiłam się o niego. Doszły mnie też słuchy o strajkach głodowych, czyli odmowie przyjmowania posiłków. Nie uspokoiło mnie to. Poddawałam wątpliwościom, czy to cokolwiek da, a nie chciałam, by zrobił sobie krzywdę. Musiałam zastąpić nas dwoje w codziennych obowiązkach. Stałam się naraz matką, ojcem, panią domu i kobietą pracującą. To był dla mnie niezwykle stresujący okres” - czytamy w ostatnich akapitach reportażu.

Nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.