Halowe mistrzostwa Polski - Jakub Walecki i Szymon Głaszczka z brązowymi medalami

Siedlce, Garwolin

Paweł Świerczewski 2022-02-14 10:02:41 liczba odsłon: 2118

Źródło: domtel-sport

Zawodnicy WLKS Nowe Iganie wywalczyli dwa medale podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20 w Rzeszowie. Jeden krążek przypadł w udziale reprezentantowi GKS Wilga Garwolin.

O sukcesie Wiktorii Wróbel pisaliśmy już tutaj. Jej medal nie był jednak jedynym wywalczonym przez reprezentantów klubów z naszego regionu.  Na najniższym stopniu podium konkursu skoku wzwyż (U-18) stanął Jakub Walecki z wynikiem 1.98. Zawodnika WLKS wyprzedzili Sebastian Antosiak z MKLS Łęczyca (2.01) i Kewin Małek z AML Słupsk (2.09).

Szymon Głaszczka z garwolińskiej Wilgi zdobył trzecie miejsce w skoku w dal (U-18). Medal dało mu ustanowienie nowego rekordu życiowego 6.61. Zwyciężył Daniel Kamiński (Stal Mielec, 6.95), drugi był Adrian Minklej (6.62).