Świetna druga połowa siedlczan - Pogoń z Olimpią na remis

Paweł Świerczewski 2022-02-26 13:53:14 liczba odsłon: 26993

MKP Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg - fot. Aga Król

W pierwszym meczu rundy wiosennej II ligi piłkarskiej MKP Pogoń Siedlce zremisowała z Olimpią Elbląg.

Siedlczanie wybiegli na boisko w składzie:

1. Smug - 23. Fiedosewicz, 6. Piotrowski, 19. Wichtowski, 98. Misiak, 91. Sinior, 9. Trochim, 8. Włodyka, 56. Demianiuk, 22. Górski, 7. Przybecki.

Skład Olimpii:

27. Witan - 10. Czarny, 7. Guilherme, 23. Kalahur, 99. Kozera, 8. Krawczun, 11. Kurbiel, 25. Piekarski, 3. Sarnowski, 17. Senkevich, 5. Wenger.

Przebieg meczu:

4 minuta - w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Kurbiel, na szczeście piłka po jego strzale poleciała obok słupka bramki chronionej przez Dawida Smuga.

Początek meczu należy do Olimpii, która z impetem atakuje bramkę Pogoni.

9 minuta - zza pola karnego strzelał Demianiuk, ale jego strzał został zablokowany przez graczy Olimpii. Pogoń próbuje dłużej utrzymać się przy piłce.

11 minuta - dośrodkowywał Demianiuk, ale Górskiego wyprzedził bramkarz gości - Andrzej Witan.

12. minuta - bramka dla Olimpii. Strzelcem Michał Czarny. Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Pogoń Olimpia 0:1

Kibice skandują antyrosyjskie hasła w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Siły w tym zjednoczyli zarówno sympatycy Pogoni, jak i Olimpii.

16 minuta - strzał Siniora broni Witan. Pogoń walczy o wyrównanie wyniku meczu.

Pubiczność żywiołowo dopinguje gospodarzy.

19 minuta - żółta kartka dla Mateusza Piotrowskiego. Rzut wolny dla Olimpii. Senkevich trafia w poprzeczkę! Duże szczęście Pogoni.

Walka toczy się przede wszystkim na środku boiska. Wyrównany fragment gry.

26 minuta - groźnie dośrodkowywał Demianiuk, piłkę na rzut rożny wybił Czarny.

29 minuta - kolejny rzut rożny dla Pogoni, ale znów bez zagrożenia bramki Witana.

30 minuta - na aut strzelał Włodyka.

Olimpia kontroluje boiskową sytuację. Długo utrzymuje się przy piłce, nie dając rozwinąć skrzydeł podopiecznym trenera Damiana Guzka.

34 minuta - zółtą kartką ukarany Maciej Górski.

38 minuta - uderzał głową Sinior, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły zmiany rezultatu. Na półmetku meczu Pogoń przegrywa z Olimpią 0:1.

Piłkarze wrócili na boisko. Rozpoczyna się druga połowa meczu. Czy Pogoni uda się odwrócić jego losy?

Zmiany w zespole biało-niebieskich - za Przybyckiego i Misiaka weszli Marcinho i Kołoczek.

48 minuta - główkował Marcinho, ale jego strzał bez problemów złapał Witan.

52 minuta - techniczny strzał Marcinho, piłkę na rożny wybija Witan. Po dośrodkowaniu niewiele brakowało, żeby bramkę zdobył Wichtowski. Piłka jednak znalazła się w rękach bramkarza gości.

56 minuta - rzut karny dla Pogoni. Strzela Górski i ... gol!

Pogoń - Olimpia 1:1.

Zasłużona bramka dla siedlczan, którzy przeważali w ostatnich minutach. Brawo!

60 minuta - groźnym strzałem popisał się Fiedosewicz, w bramkę jednak nie trafił.

Zmiana w zespole Olimpii - za Sarnowskiego wszedł Milanowski.

Na boisku w dalszym ciągu przeważa zespół gospodarzy. Widać, że chce dzisiaj zagrać o pełną pulę punktów.

70 minuta - Trochim świetnym podaniem odnalazł w polu karnym Górskiego, ale ten nie opanował piłki. Szkoda, to mogła być wyborna okazja!

71 minuta - nad bramką strzelał Krawczun.

Głośny doping siedleckiej publiczności, która wierzy, że Pogoń stać dzisiaj na zdobycie 3 punktów.

76 minuta - podwójna zmiana w Olimpii - za Senkevicha i Kozerę weszli Bawolik i Winiarski.

80 minuta - żółta kartka dla  Czarnego za kopnięcie piłki w leżącego pogonistę.

85 minuta - bardzo groźna akcja wychodzacej z kontrą Olimpii. Z pilką minął się Smug, ale jego błąd naprawił jeden z obrońców. Było gorąco!

Zmiana w Olimpii - za Kurbiela wszedł Stanisławowski.

88 minuta- kolejna groźna sytuacja Olimpii, ale piłka nie trafia do bramki Smuga. Coraz śmielej  atakują jednak goście.

Podwójna zmiana w Pogoni - za Demianiuka i Trochima weszli Lopez i Miś. Pogoniści żegnani gromkimi brawami.

Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.