Dobre nie będzie miastem

Mińsk Mazowiecki, gmina Dobre

Tomasz Markiewicz 2022-04-04 15:42:00 liczba odsłon: 3763
Dobre

Dobre

Większość radnych była przeciwna konsultacjom społecznym z mieszkańcami w sprawie nadania statusu miasta.

Dobre było miastem od 1530 r. a praw miejskich zostało pozbawione w 1852 r. Próby odzyskania podejmowano już 20 lat temu, ale złożony wówczas przez wójta Zygmunta Kordalewskiego wniosek przepadł.

Obecny włodarz Tadeusz Gałązka uznał, że trzeba spróbować jeszcze raz. Jak przyznaje, pomysł wyszedł od mieszkańców. - To oni dopingowali mnie do tego, a ja zgodnie z ich wolą podjąłem działania - powiedział na ostatniej sesji rady gminy.

Tego dnia omawiano uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie nadania statusu miasta. Następnym krokiem miałoby być referendum gminne. Gdyby wszystko potoczyło się zgodnie z planem, Dobre stałoby się kolejnym po Mrozach i Cegłowie (procedurę wdrożył również Latowicz, prawdopodobnie na ten krok zdecyduje się również Stanisławów - przyp. aut.) miastem w powiecie mińskim.

Za konsultacjami z mieszkańcami w sprawie zmiany statusu miejscowości opowiedziało się 6 radnych, 7 było przeciw, a 1 osoba się wstrzymała. - Uchwała nie przeszła - ogłosił przewodniczący rady Waldemar Szymański.

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.