Arcyważne zwycięstwo MKS Pogoń Awenta Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-04-24 16:14:37 liczba odsłon: 36038

MKP Pogoń Awenta Siedlce - Arka Gdynia - fot. Aga Król

Zakończył się mecz Ekstraligi Rugby pomiędzy MKS Pogoń Awenta Siedlce i Arką Gdynia.

Sytuacja przed spotkaniem:

Siedlczanie, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli, bardzo potrzebują zwycięstwa. Siódma w stawce Arka wydaje się być zespołem będącym w zasięgu Pogoni.

Przebieg meczu:

Pogoń wyszła na prowadzenie po rzucie karnym 3:0. Celnie kopnął Mamuka Chanchibadze.

Arka doprowadziła do remisu po celnym kopnięciu z rzutu karnego Shashero.

Pogoń znów prowadzi, dzięki przyłożeniu Vertyletskiego i podwyższeniu Chanchibadze.

Żółtą kartką ukarany Korneć. Pogoń przez 10 minut musi sobie radzić w osłabieniu.

Kolejny rzut karny dla Arki i celne kopnięcie Shashero.

Pogoń miała szansę wrócić na 7 punktowe prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Chanchibadze.

Korneć wrócił na boisko.

Tym razem Mamuka celnie kopie z rzutu karnego. Pogoń podwyższa prowadzenie.

Udane przyłożenie i podwyższenie w wykonaniu Arki. Goście doprowadzają do remisu tuż przed końcem pierwszej połowy.

Koniec pierwszej części gry. Na razie w Siedlcach mamy remis 13:13.

Rozpoczęła się druga połowa.

Pogoń znów na prowadzeniu. Kacper Skup zdobył przyłożenie, celnie podwyższył Chanchibadze.

Kolejne przyłożenie Skupa. Niecelnie kopnął tym razem  Mamuka Chanchibadze.

Żółtą kartką ukarany zawodnik Arki. Goście muszą sobie radzić w osłabieniu.

Piłkę przyłożył Bartłomiej Bareja, podwyższył Mamuka Chanchibadze.

Karasevych przyłożeniem zmniejsza prowadzenie Pogoni. Celne jest też kopnięcie na podwyższenie.

Koniec meczu. Pogoń odnosi arcyważne zwycięstwo. Graczem meczu uznano Bartłomieja Bareję.

Pogoń - Arka 32:20.