Siedlecki PEC sprzedał miał węglowy po 264 zł, a niedługo potem kupił miał dużo drożej. Nie przewidzieli krachu

Mazowsze

Justyna Janusz 2022-05-21 08:43:39 liczba odsłon: 7692
Marzena Komar prezes PEC Siedlce

Marzena Komar prezes PEC Siedlce

Radny Krzysztof Chaberski podejrzewał niegospodarność w siedleckiej spółce Przedsiębiorstwo Energetyczne.

– Miałem informację, że spółka najpierw sprzedała miał węglowy, a potem kupiła nowy za zdecydowanie wyższą cenę. To bardzo niepokojące, szczególnie, że na rynkach energetycznych było widać, jak mocno drożeje gaz. Można więc było przewidzieć, że będziemy musieli korzystać z ogrzewania miałem. Tymczasem go sprzedano, a zaraz potem kupiono, tyle że dużo drożej.

Radny zapytał o to na sesji prezes PEC Marzenę Komar. Dowiedział się od niej, że otrzyma odpowiedź na piśmie.

– Czekałem na pismo kilka tygodni, ale bez skutku. Złożyłem więc oficjalną interpelację, ale nie jestem zadowolony z odpowiedzi. Pani prezes napisała, po ile sprzedawała miał, ale nie podała, za ile go potem kupowała. A ja właśnie o to pytałem. Jestem radnym, a więc działam w imieniu mieszkańców. Skoro spółka jest miejska, to należały mi się konkretne odpowiedzi, ale ich nie dostałem.

TANIO SPRZEDAĆ, DROŻEJ KUPIĆ?

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 20/2022:

Komentarze (35)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.