Łuków zaprasza niepełnosprawnych wędkarzy

Łuków

Bartosz Szumowski 2022-05-24 06:02:08 liczba odsłon: 1075
Łuków zaprasza niepełnosprawnych wędkarzy. Fot.: organizatorzy

Łuków zaprasza niepełnosprawnych wędkarzy. Fot.: organizatorzy

Ruszyły zapisy na II „Puchar Niedźwiedzia” - Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych.

Pomysłodawcą imprezy jest Michał Krystecki, gospodarz Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Łuków Miasto. - Od wielu lat organizuję zawody wędkarskie - zdradza. - Imprezy dla niepełnosprawnych wędkarzy można policzyć na palcach jednej ręki. To dlatego, że jest niewielu zawodników. Ludzie z niepełnosprawnościami nie tylko mają fizyczne trudności z wyjściem z domu, ale wielu z nich po prostu boi się wychodzić do ludzi. Ja sam, kiedy podupadłem na zdrowiu, czułem najpierw irytację, a potem przygnębienie, ale sobie z tym poradziłem - opowiada.
I edycja „Pucharu Niedźwiedzia” odbyła się rok temu nad zalewem Zimna Woda w Łukowie i zgromadziła 20 zawodników. - Udała się, choć pogoda nie dopisała. W tym roku podnosimy poprzeczkę: liczymy na więcej sponsorów i więcej wędkarzy. Chciałbym, żeby pojawili się nowi - mówi pan Michał.
I dodaje, że w tych zawodach chodzi nie tylko o łowienie ryb, wyniki czy nagrody. - Najważniejsza jest integracja. Dlatego zapraszamy także pełnosprawnych wędkarzy czy spacerowiczów, których przecież nie brakuje nad zalewem. Będzie można zobaczyć, że wszyscy łowimy tak samo - przekonuje.
Tegoroczna edycja odbędzie się 12 czerwca. Zapisy już trwają. Zgłosić się mogą wędkarze z I i II grupą inwalidzką, łowiący metodą spławikową i feederową. Wszystkie informacje znaleźć można na facebookowym koncie PZW Łuków Miasto.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.