Czas golenia narodu - przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej!

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2022-07-08 13:40:11 liczba odsłon: 1975
Przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej!

Przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej!

Niedawno kolega dziennikarz wrócił ze spotkania samorządowców z pisowskimi parlamentarzystami. Minę miał zafrasowaną.

- Oni chyba naprawdę nie wiedzą, co się dzieje - wyznał. - Ludzie mówili im o realnych problemach, a oni z uśmiechem wpierali im, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. To było tak odrealnione, że aż się przestraszyłem. Przecież jeśli ci ludzie dalej będą rządzić krajem, to to wszystko pier...nie. A ja chciałbym w spokoju dotrwać do emerytury i jakoś na niej żyć.

Nie rozmawiałam potem z kolegą, czy już sięgnął po antydepresanty. Spotkanie z pisowcami odbyło się za czasów jednocyfrowej inflacji, więc teraz kolega ma jeszcze większe powody do niepokoju. Jego czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Co znamienne, kolega głosował na PiS.

Jest takie przysłowie: syty głodnego nie zrozumie. To prawda. Milionerzy z PiS już dawno oddalili się od suwerena.

Jestem ciekawa, do jakiego punktu na skali strachu doszedłby mój kolega, gdyby poszedł teraz na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, który odbywa tournée po kraju. Co prawda sale wypełniają jedynie zatwierdzone i sprawdzone osoby, nikt postronny nie wejdzie. Prezes może patrzeć w oddane twarze i wierzyć, że tak wyglądają Polacy. Że klaszczą mu i przytakują. Że są syci, wstali z kolan (bo on ich podniósł), mają pełne portfele (wszak otrzymują 500+, 13 i 14 emerytury). Więc rozkręca się prezes na spotkaniach, tworzy wizje trzyzłotowego euro i kraju pełnego lekarzy. Czasem dostrzeże jednak ludzi, którzy odgrodzeni plecami policjantów wykorzystują moment przejścia od samochodu na spotkanie i krzyczą: „Będziesz siedział!”? Kto to jest? To nie Polacy. To jacyś wariaci. Pewnie ci, którzy chcą zmienić płeć. To Zosiowładki. No kupa śmiechu.

I śmieje się prezes, a sala razem z nim. I milionerzy z PiS też. Śmieją się, bo wychodzą na swoje. Prezes zabraniał zatrudniać na intratnych państwowych posadkach krewnych parlamentarzystów, ale zakaz jakoś rozszedł się po kościach... jak wszystkie nakazy i zakazy, które miały świadczyć o wysokiej moralności pisowców... Więc fortunki rosną. Dostępu do luksusu też nikt nie ogranicza. Prezeska Trybunału Konstytucyjnego ma mieszkanie służbowe, choć jej willa z basenem jest o „rzut beretem” od miejsca pracy. Długo opierała się przed ujawnieniem oświadczenia majątkowego. Teraz już wiadomo, dlaczego. Kolejna sędzia TK też nie chce ujawnić majątku.

Hej, pisowska elito! Odwagi! Pokażcie, co macie! No chyba, że boicie się „swoich”. Przecież nic tak nie psuje krwi, jak świadomość, że ktoś ma już więcej... A czasu do golenia narodu macie coraz mniej. Bo to i inflacja osiągnęła rekordowy poziom 15,6%, i Tusk wyciąga wasze brzydkie sprawki na światło dzienne...

Komentarze (33)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.