Pływak, który bał się wody

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-08-11 08:44:32 liczba odsłon: 2070
Maciej Nieczyporuk fot. Siriss

Maciej Nieczyporuk fot. Siriss

Maciej Nieczyporuk: Od rehabilitacji do czołówki grzbiecistów w kraju.

- Świętej pamięci Sławek Kindziuk stwierdził kilka lat temu, że mojego syna dopiero wtedy będzie można nazwać dobrym pływakiem, jeśli znajdzie się w pierwszej dziesiątce mistrzostw Polski. Gdy tak się stało, złożył gratulacje i powiedział: „Teraz to już jest prawdziwy zawodnik”. A, że nie był człowiekiem chwalącym na wyrost, te słowa dały nam dużą satysfakcję – wspomina  Stanisław Nieczyporuk.

Trenującemu od dziewięciu lat Maćkowi ta sztuka udała się kilkukrotnie. Ostatnio w lipcu tego roku, podczas Mistrzostw Polski 16-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentant sekcji pływackiej UKS „8” Siedlce w swojej koronnej konkurencji – 200 m stylem grzbietowym - zmagania w finale A zakończył na ósmej pozycji.

- To była świetna okazja do sprawdzenia się na tle najlepszych zawodników w kraju. Wynik w takich zawodach pokazuje, jakie się ma miejsce w Polsce i ile brakuje do najszybszych zawodników. Mam pewien niedosyt, gdyż liczyłem na lepszy czas, ale jak się czegoś za bardzo chce, to nie zawsze wychodzi – opowiada skromnie pływak.

SKAZANY NA SPORT

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 32/2022:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.