Małgorzata Mazurek-Pawlik - policjantka z wrażliwą duszą

Siedlce

Edyta Zdunek 2022-08-26 09:26:12 liczba odsłon: 9449

Małgorzata Mazurek-Pawlik

Małgorzata Mazurek-Pawlik od 13 lat pracuje w policji, ale jej marzeniem zawsze było stworzenie fundacji, prowadzącej zajęcia dla dzieci i rodziców.

I zrealizowała je. Fundacja Rozwoju i Edukacji „Skrzydła” ma prawie dwa lata i cały czas się rozwija.

Czy można powiedzieć, że policja to praca, a fundacja to pasja?

- Uwielbiam pracę z ludźmi, a oba te zajęcia, mimo że tak różne, łączą w sobie ten element. Kończyłam kierunek pedagogiki z przysposobieniem obronnym i obroną cywilną, więc mam przygotowanie do obydwu działalności.

Wybr ała Pani służbę w policji.

- Chciałam pomagać ludziom i pracować na rzecz społeczeństwa. Zaczynałam od patrolówki na Śródmieściu w Komendzie Rejonowej Policji w Warszawie. Bliscy i znajomi łapali się za głowę: „Gdzie Ty się pchasz! Stadiony, protesty, kluby, dyskoteki, natłok interwencji”. Istotnie, działo się, bywało niebezpiecznie. Ale ja chciałam się sprawdzić od razu w ciężkiej pracy i nie żałuję, bo przez trzy i pół roku zdobyłam ogromne doświadczenie. Wspominam ten czas bardzo dobrze. Czułam, że realizuję się jako policjant.

Po kilku latach przyszedł czas na zmianę.

- Chciałam się rozwijać, iść dalej już jako policjant operacyjny. Najpierw trafiłam do komendy w Mińsku Mazowieckim do wydziału przestępczości gospodarczej, a później do tego samego wydziału w siedleckiej komendzie. Jako policjant kryminalny przepracowałam sześć lat. Kolejne cztery to już wydział prewencji i praca w zespole profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Zostało Ci do przeczytania 68% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 34/2022:

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.