To my, zwykli ludzie, mamy uczyć policjantów? To wstyd!

Łosice

Milena Celińska 2022-10-14 09:02:49 liczba odsłon: 6138
To my, zwykli ludzie, mamy uczyć policjantów, co mają robić?! Nie wiedzą, jakie przepisy zastosować - krzyczała na sesji mieszkaniec Łosic.

To my, zwykli ludzie, mamy uczyć policjantów, co mają robić?! Nie wiedzą, jakie przepisy zastosować - krzyczała na sesji mieszkaniec Łosic.

Mieszkaniec Łosic ma spore zastrzeżenia do pracy lokalnej policji. Złożył zażalenie do sądu po umorzonej sprawie, i wygrał.

Sławomir Gomułka przyszedł na sesję rady miasta i gminy Łosice. Gdy obrady doszły do punktu „sprawy różne”, przedstawił się i poinformował, że jego sprawa będzie nagłośniona na całą Polskę. Podkreślił, że już zainteresowała się nią Elżbieta Jaworowicz.  Potem opowiedział swoją historię.  W ubiegłym roku, 19 września, na jego posesję wszedł mężczyzna i poprzebijał opony w samochodzie.

- Złapałem go na gorącym uczynku. Był pijany. Zgłosiłem to, przyjechała policja. Podałem im jego imię i nazwisko. Pojechali do niego, a on im powiedział, że jest pijany i nic nie pamięta. Policjanci prowadzili dochodzenie w kierunku 288 kk (zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy), a nie użyli 193 kk, czyli naruszenia miru domowego. Nie można sobie chodzić po podwórzach ogrodzonych i przebijać komuś opony! Policjanci powinni wiedzieć, jakich paragrafów używać! Prawo trzeba znać! – oburzał się pan Gomułka. Dodał, że policja skierowała do prokuratury wniosek o umorzenie. – Prokurator to „przyklepał”. Napisałem zażalenie do sądu. Czekałem 3 miesiące, a sąd się przychylił do mego zażalenia. Uznał moją rację! Teraz jest dochodzenie w kierunku 193 kk. To my, zwykli ludzie, mamy uczyć policjantów, co mają robić?! Nie wiedzą, jakie przepisy zastosować. To wstyd okropny! Złożyłem skargę na policjanta prowadzącego dochodzenie  ale prokurator ją umorzył. Było także posiedzenie w sądzie, bo tam też złożyłem zażalenie. Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia.

Sławomir Gomułka dodał, że nie tylko o wszystkim poinformował telewizję, ale był na spotkaniach w Łodzi oraz w Warszawie, a sprawą miał zainteresować się sam minister Ziobro. 

Co na zarzuty Sławomira Gomułki odpowiedziała komendant łosickiej policji? Przeczytajcie w papierowym i e-wydaniu (kup teraz) "TS".

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.