Siedlce: Czyżby projektant zastawił pułapkę na kierowców?

Siedlce

Edyta Zdunek oraz Czytelniczka Jadwiga 2022-12-02 09:34:36 liczba odsłon: 17754
Na ul. Kazimierzowskiej znak zniknął - zwężenie pozostało. Fot. Czytelniczka

Na ul. Kazimierzowskiej znak zniknął - zwężenie pozostało. Fot. Czytelniczka

Niedawno oddano nowy fragment ścieżki rowerowej przy ul. Kazimierzowskiej, od Kubusia Puchatka do Sądu Rejonowego. Przy okazji przeniesiono przystanek. Świetna inwestycja poza małym detalem, który o mało nie zniszczył mi samochodu - pisze nasza Czytelniczka.

Jechałam w ubiegłym tygodniu mglistym rankiem od strony Golic i tuż za skrzyżowaniem z ul. Kubusia Puchatka najechałam na krawężnik. Skończyło się na zniszczonym kołpaku, ale gdybym jechała minimalnie bliżej prawej krawędzi, finał mógłby być dużo gorszy. Wyszłam z samochodu ocenić sytuację i zauważyłam, że przy wyjeździe z Kubusia Puchatka, przed zlikwidowaną zatoczką starego przystanku, zwężono jezdnię.

Jaki jest tego cel? Utrudnienie wyjazdu z Kubusia Puchatka, szczególnie dłuższym pojazdom, czy zastawienie pułapki na jadących od Korczewa?

Dodatkowo tam nie ma żadnego oznakowania, że nastąpi zwężenie jezdni. Wystający krawężnik jest już dobrze obdrapany, więc nie byłam jedyną osobą, która go "zaliczyła". We mgle albo porą nocną tego zwężenia nie widać!

Mój instruktor, podczas kursów na prawo jazdy, powtarzał jak mantrę: "mamy ruch prawostronny - trzymaj się prawej krawędzi". Tak się uczy przyszłych kierowców. Czyżby projektant nie miał prawa jazdy i zastawił taką pułapkę na kierowców? Feralne miejsce na zdjęciu - jeszcze podczas remontu i wtedy oznakowane zwężenie, ale z powodu prac budowlanych. Znak zniknął - zwężenie pozostało.

Czy Wam też zdarzyło się zaczepić o ten fragment krawężnika? 

Komentarze (35)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.