Z treści materiałów wynika... - Najnowszy felieton Dariusza Kuziaka

Mazowsze

Dariusz Kuziak 2023-01-16 14:59:17 liczba odsłon: 1389
.

.

Prezentujemy najnowszy felieton Dariusza Kuziaka.

Z treści materiałów wynika...

Donald Tusk skierował pozew przeciwko TVP oraz autorowi filmu „Nasz człowiek w Warszawie”. Domaga się przeprosin i zakazu rozpowszechniania.

Co jest w pozwie, ujawniło Radio Zet. Powody są poważne: „Z treści materiałów TVP wynika, że Donalda Tuska cechuje: brak wiarygodności, zmienność poglądów, hipokryzja, skłonność do kłamstwa, agresja, ponadto służalczość w stosunku do Niemców i uległość wobec Rosjan, antyfeminizm...”.

Filmu „Nasz człowiek w Warszawie” nie widziałem, więc się nie wypowiadam. Z „antyfeminizmem” Tuska, przyznaję, mam kłopot. Zupełnie nie wiem, o co chodzi. Reszta, moim zdaniem, niestety, zgadza się w całości. Wynika z oglądu rzeczywistości: brak wiarygodności, zmienność poglądów, hipokryzja, służalczość... „Niestety”, bo sam na Donalda Tuska kiedyś głosowałem. Dwadzieścia lat temu wyglądał na najbardziej sympatycznego z polityków. Ale to było eony temu.

Było to w czasach, gdy Donald Tusk brał ślub kościelny i wracał na łono Matki Kościoła. Przypadkowo tuż przed wyborami prezydenckimi w 2005 r. A gdy już był premierem, urządzał sesje fotograficzne przed domowym ołtarzykiem z dewocjonaliami. Nie krytykuję absolutnie. Zmienić się z Szawła w Pawła, uczą kaznodzieje, dobre jest dla zbawienia. Kościół pełen jest przygarniętych synów marnotrawnych. No chyba, że teraz już Pawłem być niemodnie. Donald Tusk dziś orzeka, że kto nie podniesie ręki za zabijaniem dzieci w matczynym łonie, ten nie ma wstępu na partyjną listę. Tyle zostało z dobroczynnego wpływu świętego Jana Pawła II? Zwykła zmiana, czy jednak wybitna hipokryzja?

No to coś z innej beczki... Kto – sięgnijmy w czeluście internetu - czynił te wiernopoddańcze adresy wobec Niemców oraz ich sztuki rządzenia, która rzekomo miała być błogosławieństwem dla całej Europy, w tym dla naszych wschodnich sąsiadów? Kaczor? Czy jednak Donald? Oraz jego wybitna niezależność?

Kto sto albo i sto pięćdziesiąt trzy razy zapewniał – a już chodziły słuchy po Europie - że do żadnej Brukseli się nie wybiera? A parę tygodni pakował walizy, by zostać królem Europy. I na co to prosty dowód? Na wiarygodność?

A kto zapewniał, że „każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony”? I kto podniósł później VAT na 23%? W 2011 roku na trzy lata! Do dzisiaj obowiązuje. Nawet PiS tylko czasowo obniżył.

Przyłapanie polityka na kłamstwie to nie jest przesadna umiejętność. Wystarczy swoje przeżyć i trochę zapamiętać. W ogóle, jak mówi stare przysłowie pszczół, że polityk kłamie, dość to łatwo jest zauważyć. Bo rusza wtedy ustami. I żeby było jasne - dotyczy to niestety polityków wszystkich opcji.

Jednak polityk, który straszy sądem i żąda, byśmy mu zapomnieli, co mówił i robił – żąda zbyt wiele. A film z czystej przekory, teraz właśnie w wolnej chwili sobie obejrzę.

DARIUSZ KUZIAK

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.