Przykra niespodzianka w Sokołowie

Sokołów Podlaski

Paweł Świerczewski 2023-01-22 19:10:31 liczba odsłon: 4855

Dobiegła końca zwycięska seria MPKK Sokołów SA Podlaski w rozgrywkach I ligi koszykarek.

Sokołowianki były niepokonane od dziesięciu spotkań. Wydawało się, że będą w stanie dorzucić kolejną wygraną. Tym bardziej, że grały u siebie, a ich rywalem był solidny, ale nie wybitny w tym sezonie AZS Uniwersytet Gdański.

Zespół gości przyjechał do Sokołowa z mocnym postanowieniem sprawienia niespodzianki, co było widać od pierwszego gwizdka sędziego. Premierową kwartę AZS wygrał 20:16. W drugiej MPKK odrobił stratę, a nawet wyszedł na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:40.

Po trzeciej kwarcie przewaga gospodyń stopniała do jednego punktu. A w ostatniej gdańszczanki nabrały wiatru w żagle i pokonały ekipę z Sokołowa 20:12 i w całym meczu72:65.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - AZS Uniwersytet Gdański 65:72 (16:20, 22:14, 15:18, 12:20).

MPKK nie jest już liderem rozgrywek. Spadł na drugą pozycję. W następnym meczu, 4 lutego, zagra na wyjeździe z AZS Uniwersytet Warszawski.