"Nieznane Mazowsze" - konkurs, w którym do wygrania jest nawet 1000 zł!

Mazowsze

es 2023-03-22 10:36:54 liczba odsłon: 1563
Na zachód od cmentarza w Nowym Opolu. Fot. Jarosław Uziębło

Na zachód od cmentarza w Nowym Opolu. Fot. Jarosław Uziębło

Weź udział w konkursie „Nieznane Mazowsze” i wygraj 1000 albo 500 zł w gotówce?

Masz w sobie żyłkę odkrywcy? Interesujesz się ciekawostkami ze swej najbliższej okolicy? Lubisz zagadki historyczne? Jeśli tak, to wygraną masz prawie w kieszeni!

Może zauważyłeś na spacerze mało znaną leśną mogiłę? Wiesz, gdzie w pobliskich lasach jest tajemnicze uroczysko... Albo kurhan? Może gdzieś w pobliżu Twej wsi można się natknąć na skryty wśród drzew stary krzyż, zapomnianą kapliczkę? Zresztą na pewno jest więcej obiektów, które mogą zainteresować Ciebie - tropiciela śladów dawnej kultury materialnej i historii oraz nas - organizatorów konkursu. Zachęcamy: Podziel się z „Tygodnikiem” swoim odkryciem i weź udział w konkursie „Nieznane Mazowsze”.  Partnerem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Co zrobić, żeby powalczyć o nagrody? Wystarczy zdobyć garść informacji na temat wybranego przez siebie miejsca (obiektu) i streścić je w kilku zdaniach. Do tej notatki (uwaga!, koniecznie musicie w niej podać, gdzie jest miejsce, o którym piszecie) trzeba dołączyć zdjęcie obiektu w maksymalnie dobrej rozdzielczości i dostarczyć do „Tygodnika Siedleckiego” pocztą (adres ul. Armii Krajowej 11, 08- 110 Siedlce), osobiście bądź e-mailem na adres internet@siedlecki.pl), wpisując w temacie listu elektronicznego tytuł „Nieznane Mazowsze”.

Na prace konkursowe czekamy do 12 kwietnia 2023. Nie zapomnijcie o podaniu imienia i nazwiska autora pracy, miejsca zamieszkania (ewentualnie dane opiekuna niepełnoletniego uczestnika) i numeru telefonu kontaktowego.

Dostarczone prace oceni 3-osobowa komisja, która nagrodzi trzy najciekawsze. Pierwsza nagroda to 1000 zł, druga - 500 zł, trzecia - 300 zł (pieniądze w gotówce). Dodajmy, że konkurs jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i osób dorosłych, ale... nie wykluczamy wyjątków.

Przypomnijmy, że mogliśmy zorganizować dla Was ten konkurs, bo partnerem naszej akcji został Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie www.tygodniksiedlecki.com w zakładce konkursy. (es)

Nasi Czytelnicy, to prawdziwi odkrywcy!

..gratulujemy i prezentujemy kolejną z nadesłanych ostatnio prac. Swoim odkryciem podzielił się z nami Jarosław Uziębło z Siedlec, który pisze: Zdecydowałem się zgłosić miejsce, o którym tak naprawdę żadnych informacji nie jestem w stanie znaleźć i nie mam już pomysłu, jak je zdobyć. Trafiłem na nie tylko z tego powodu, że ktoś zostawił jego znacznik na Google Maps - jako że prowadzę rozbudowaną działalność na tym serwisie, postanowiłem jechać na miejsce i sprawdzić, czy rzeczywiście coś się tam znajduje. To miejsce to podobno cmentarz jeniecki z czasów II wojny światowej. Znajduje się on w lesie na północny zachód od cmentarza w Nowym Opolu, dosłownie kilkaset metrów od niego, opodal budowanej A2. Na miejscu ślady ogrodzenia, słupki ogrodzeniowe, dwa krzyże (w tym jeden przewrócony). Obiekt z pewnością większy niż pojedyncza mogiła. Miejsce niestety opuszczone i zdewastowane, choć znalazłem jeszcze ślady upamiętnienia w postaci starych zniczy wrośniętych w ściółkę.

Zdaję sobie sprawę, że nie mam wielu informacji na temat tego miejsca, ale właśnie z tego powodu chcę zgłosić akurat je. Jako coś tajemniczego i niebanalnego. A może któryś z naszych Czytelników wie coś więcej na temat miejsca, o którym pisze Pan Jarosław?

Jeśli tak, prosimy o kontakt z redakcją.
Dodatkowe informacje: Krzysztof Strzelecki, tel. 508 266 911.

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.