Pasja Jezusa Chrystusa na siedleckiej scenie teatralnej

Mazowsze

Aga Król 2023-03-22 22:10:42 liczba odsłon: 6864

Pasja Jezusa Chrystusa na siedleckiej scenie teatralnej - fot. Aga Król

Już kolejny raz na deskach teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wystawią Pasję Jezusa Chrystusa.

Sztuka nawiązuje do wydarzeń paschalnych sprzed dwóch tysięcy lat – męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

Temat trudny, ale jakże bliski. Trudna dla wielu do zrozumienia i wytłumaczenia zdrada najbliższych, nieuzasadnione skazanie niewinnego na śmierć,  poruszająca scena drogi krzyżowej, upadków Jezusa i bezsilność kochającej matki, a w końcu męczeńska śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie.

Pasja Jezusa Chrystusa, w wykonaniu rodziców, to doskonały sposób aby otworzyć serca i dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

         Przedstawienie zostało wzbogacone o nowe sceny, a wykonywane na żywo tradycyjne pieśni pasyjne wprowadzą widzów w tajemnicę wydarzeń najważniejszych dla chrześcijańskiego świata.

 - Zeszłoroczne zainteresowanie przedstawieniem przerosło nasze oczekiwania -mówi Magda Krycka współorganizatorka. Przytoczę niektóre komentarze wystawione przez widzów: „Byłam, widziałam.Jestem pełna podziwu dla rodziców. Jesteście fantastyczni!!!” „Cudowny Spektakl. Wzruszyłam się. Dziękujemy...aż dziwne, że to amatorzy. Brawo.”, „Dziękuję za głębokie przeżycie duchowe. Jesteście wspaniali!”, „Niesamowity spektakl coś pięknego.”, „Brawo dla pomysłodawców i wykonawców.” - Głosy proszące o więcej nie mogły pozostać z naszej strony bez odzewu. Zapraszamy zatem na to niezwykłe wydarzenie kulturalne i religijne – dodaje pani Magda.

         Przedstawienie wystawione zostanie w CKiS, ul. Świrskiego 31 w Siedlcach 3, 4, 5 kwietnia (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) o godzinie 19. 

Bilety są do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS w Siedlcach oraz na stronie internetowej ckis.siedlce.pl w zakładce „bilety on-line”. 

Dochód z biletów przeznaczony jest na wyposażenie kaplicy w rozbudowywanej Katolickiej Szkole Podstawowej w Siedlcach. 

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.