Siedlce: Czy gabinet znanej neurolog przestanie istnieć?

Siedlce

Justyna Janusz 2023-03-31 11:59:52 liczba odsłon: 13941
Neurolog dostała 3 miesiące na opuszczenie lokalu, w którym przyjmuje od 25 lat. Fot. JJ

Neurolog dostała 3 miesiące na opuszczenie lokalu, w którym przyjmuje od 25 lat. Fot. JJ

Gabinet neurolog Krystyny Krajewskiej pacjenci znają od ćwierć wieku. Lekarka prowadzi go na ostatnim piętrze wieżowca przy ul. Chrobrego w Siedlcach.

– Nigdy nie było na mnie skarg – zaznacza. – Pojawiły się, gdy do mieszkania obok gabinetu wprowadzili się nowi lokatorzy.

Siedlecka Spółdzielnia Mieszkaniowa już wypowiedziała lekarce umowę. Prezes spółdzielni zapewnia jednak, że wypowiedzenie może być cofnięte, jeśli lekarka spełni wymagania, dotyczące korzystania z lokalu.

Neurolog Krystyna Krajewska prowadzi gabinet w wieżowcu od 25 lat.

– Gdy zaczynałam, wszyscy byli zadowoleni – wspomina. – Wcześniej było to miejsce, które zajmowali ci, którzy lubili się napić. Łatwo sobie wyobrazić, jak tu było. Gdy kilka miesięcy temu wprowadzili się nowi lokatorzy do mieszkania obok, zaczęły się moje problemy. Umieścili kamerę na drzwiach i na balkonie, zrobili mi awanturę. Ciągle im coś przeszkadza.

Do Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która wynajmuje lekarce lokal, wpłynęło pismo podpisane przez 15 lokatorów z 21, mieszkających w klatce, w której jest gabinet.  Spółdzielnia dała lekarce 3 miesiące na opuszczenie lokalu.

– Mam 76 lat. I nie zamierzam się nigdzie przenosić – mówi Krystyna Krajewska. – Mam jeszcze sprawną głowę, więc mogę pomagać ludziom. I to robię. Od zawsze wszystkie dzieci przyjmuję bezpłatnie, podobnie jak sąsiadów i alkoholików, którzy chcą się leczyć i wyjść z nałogu. Jeśli ktoś mi powie, że jest w trudnej sytuacji finansowej i nie ma pieniędzy na opłacenie wizyty, to też od niego nie biorę ani grosza. Cena za wizytę u mnie też jest niska, bo mi nie chodzi o zarobek.

Pacjenci chwalą lekarkę. – Przyjmuje zawsze do ostatniego pacjenta, cała moja rodzina się u niej leczy – mówi jedna z pacjentek. – Jest bardzo dobrym fachowcem. Ta sytuacja  zaskoczyła nas.

Jednak lokatorzy sąsiadujący z gabinetem mówią, że mają dość. 

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu (kup teraz) "Tygodnika Siedleckiego" nr 13. 

Komentarze (65)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.