Akcja biblioteki w Olszance: znani pisarze polecają swoje ulubione książki!

Łosice, Olszanka

Milena Celińska 2023-04-02 15:36:22 liczba odsłon: 4468

Małgorzata Chraniuk, kierownik GBP w Olszance

Nie wiecie jaką książkę przeczytać? Chcecie wiedzieć co czytają znani pisarze? Dzięki akcji wymyślonej przez Małgorzatę Chraniuk, bibliotekarkę z Olszanki, możecie dowiedzieć się jakie tytuły polecają znani pisarze.

Małgorzata Chraniuk jest kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance. To  właściwy człowiek na właściwym miejscu. Sama kocha czytać i robi wszystko, by tą pasją zarazić innych. 

- Ostatnio tak sobie pomyślałam, że jeśli nie mam pieniędzy, by zaprosić autorów do biblioteki, by promowali swoje książki to może jakoś inaczej mogłabym ich twórczość przedstawić czytelnikom. I przyszedł mi do głowy taki pomysł: napiszę do nich maila, zapytam jakie książki by polecili czytelnikom – mówi Małgorzata Chraniuk.– Pomyślałam, że nie tylko mnie może ciekawić co czytają autorzy z pierwszych stron gazet. A z drugiej strony tak jak wiem po sobie niby wydaje się proste wybrać te kilka najlepszych przeczytanych książek, ale jak wybrać te „top” jak się czyta sto książek w ciągu roku? Nie mówiąc już o wszystkich książkach przeczytanych w życiu.

Pani Małgosia odszukała w internecie kontakty do autorów. Napisała do niech e-maile. Poprosiła o wybranie trzech książek, które by polecili czytelnikom. Było też drugie pytanie: która książka napisana przez pisarza jest dla niego najważniejsza?

- Wysłałam te e-maile i zastanawiałam się, czy taka mała biblioteka może liczyć na odzew od ludzi z pierwszych stron gazet? Długo nie czekałam. Odzew był bardzo duży – cieszy się pani Małgosia i czyta e- mail od  Kasi Bulicz- Kasprzak, która napisała „A czy myśli Pani, że byłoby zainteresowanie spotkaniem autorskim? Bo jeśli tak, to ja bym mogła się do Was wybrać, gdy zrobiłoby się ciepłej i dzień wydłużył. Pieniądze to nie wszystko, w życiu liczą się ludzie. Jeśli czytelnicy chcieliby się spotkać, to może dałabym radę wygospodarować jedno popołudnie, bo odległości niewielka”.

Takich listów było dużo więcej, bo prawie 20. Pisarze wysłali zdjęcia z autografami dedykowanymi czytelnikom biblioteki. To m.in. Katarzyna Bonda, Waldemar Cichoń, Ewa Bauer,  Grażyna Jeromin Gałuszka,  czy nasza redakcyjna koleżanka Mariola Zaczyńska. Jakie książki polecają i jakie były ich własne dla nich najważniejsze? Można o tym poczytać  na facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance

Co więcej wielu autorów zapowiedziało, że przyjedzie do bibiloteki w Olszance, by spotkać się z czytelnikami.

- Nadrabiajcie czytanie tych książek, które odkładaliście na później, wracajcie zarówno do klasyki, jak i innych interesujących was pozycji, a także tych polecanych przez naszych pisarzy. Zawsze jest dobry czas na chwilę przyjemności z książką  - zachęca Małgorzata Chraniuk

Więcej na temat akcji pani Małgosi przeczytacie już w środę  (5 kwietnia) na łamach "Tygodnika Siedleckiego"

 

 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.