Pogoń pozbawiła Kotwicę bezpośredniego awansu

Paweł Świerczewski 2023-06-04 20:03:23 liczba odsłon: 3661

W ostatnim meczu sezonu 2022-23 eWinner II ligi piłkarskiej MKP Pogoń Siedlce zmierzył się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Spotkanie miało dodatkowy smaczek w związku z publikacją na portalu meczyki.pl, sugerującą powiązania pomiędzy klubami. Z informacji zamieszczonych w artykule wynikało, jakoby siedleccy piłkarze mieli otrzymywać od Kotwicy wsparcie finansowe za zabieranie punktów jej bezpośrednim rywalom w drodze do awansu do I ligi. Prezes Pogoni Łukasz Jarkowski stanowczo zdementował te doniesienia, nazywając je bzdurami i fake newsem. Wszelkie wątpliwości miały zostać rozwiane podczas bezpośredniej konfrontacji klubów. Włodarz Pogoni zapowiedział, że biało -niebiescy zagrają z Kotwicą , tak jak z każdym innym przeciwnikiem, o pełną pulę punktów.

Tak rzeczywiście było. Pogoni nie można odmówić determinacji w starciu z wyżej notowanymi rywalem. Efektem było wyjście na prowadzenie w 38 minucie za sprawą gola wychowanka - Cezarego Bujalskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Kotwica rzuciła się do śmielszych ataków. Nie miała wyjścia, gdyż brak wygranej z Pogonią, pozbawiał ją bezpośredniego awansu na zaplecze ekstraklasy. Napór gospodarzy przyniósł skutek w 66 minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Adam Frączczak

Końcowe minuty były bardzo nerwowe. Kotwica do ostatniej sekundy walczyła  o zwycięstwo, a Pogoń dzielnie się broniła. Ostatecznie więcej goli już nie padło. Tym samym Kotwica spadła na trzecie miejsce w tabeli i swojej szansy na awans poszuka w barażach. Pogoń natomiast zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu.

Kotwica Kołobrzeg - MKP Pogoń Siedlce 1:1 (0:1).