
W kościele pw. Jana Pawła II w Siedlcach odbyła się msza żałobna Katarzyny Adam - członkini siedleckiego stowarzyszenia RakOut, pomagającego kobietom z rakiem piersi.
Nadejście jesieni i zimy wiąże się, jak co roku, z pogorszeniem jakości powietrza. Nie sposób uniknąć wdychania zanieczyszczonego powietrza: wychodzimy przecież do pracy, na zakupy czy na spacer z psem. Jak radzić sobie, kiedy wyjść trzeba, a pomiary wskazują wysoki poziom zanieczyszczeń? Czy warto podczas aktywności na zewnątrz korzystać z maski antysmogowej? Czy chroni ona przed negatywnym wpływem smogu?
W niektórych regionach Polski o smogu zaczęto mówić jeszcze przed publikacją słynnego rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE, w którym znalazły się 33 miejscowości leżące w naszym kraju. Niestety, mimo upływu czasu problem nie został rozwiązany i zdaniem specjalistów w najbliższych latach także do tego nie dojdzie. Czy w tej sytuacji mamy jakiekolwiek szanse chronić zdrowie własne i swoich bliskich?
- Ankieterzy z firmy Nowa Energia Doradcy Energetyczni Bogacki, Osicki, Zieliński sp.j. z siedzibą w Katowicach, przeprowadzają ankiety wśród właścicieli prywatnych nieruchomości na terenie Siedlec, na temat parametrów energetycznych i technicznych posiadanych budynków mieszkalnych - informuje magistrat.
- Ankieterzy z firmy Nowa Energia Doradcy Energetyczni Bogacki, Osicki, Zieliński sp.j. z siedzibą w Katowicach, przeprowadzają ankiety wśród właścicieli prywatnych nieruchomości na terenie Siedlec, na temat parametrów energetycznych i technicznych posiadanych budynków mieszkalnych - informuje magistrat.
Na przełomie lipca i sierpnia we wszystkich przedszkolach publicznych w Siedlcach zostaną zamontowane czujniki powietrza. Dzięki temu możliwe będzie monitorowanie stanu powietrza, nie tylko ze stacji na ul. Konarskiego, ale w całym mieście.
26 marca w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbyła się pełna eksperymentów i doświadczeń ekologiczna lekcja pokazowa...
Jutro (1 lutego) na terenie powiatu siedleckiego odbywać się będzie policyjna akcja „Smog”.
- To jest duże wyzwanie - tak mówiła o walce ze smogiem wicemarszałek Ewa Janina Orzełowska, podczas rozpoczynającej się właśnie w Siedlcach konferencji na temat uchwały antysmogowej dla Mazowsza.
Media ogólnopolskie grzmią dzisiaj od rana o tym, ze w dużych polskich miastach wielokrotnie przekroczone są normy smogu. Jak jest w Siedlcach?
Dziś (5 grudnia) garwolińska policja prowadzi działania pod nazwą ,,SMOG”. Ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.
Prace nad uchwałą antysmogową dla Mazowsza nabierają tempa. Od 20 lipca ruszają konsultacje społeczne.
28 marca w auli Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach (ul. Asłanowicza 2) odbędzie się spotkanie poświęcone problemowi smogu w Siedlcach.
Polskie miasta nie będą mogły w walce ze smogiem ustalać stref, do których nie wjeżdżałyby samochody nie spełniające norm emisji spalin.
Dziś od rana synoptycy alarmują, że jakość powietrza w Polsce jest fatalna. Cały czas nad krajem utrzymuje się wyjątkowo gęsty smog. A jak sytuacja wygląda u nas?
Do dyżurnego siedleckiej policji wpłynęła informacja, że w Nowakach (gmina Skórzec) jest bardzo duże zadymienie, a dym wydobywa się z komina prywatnego budynku.
Jak wynika z pomiarów Głównej Inspekcji Ochrony Środowiska stan powietrza w Siedlcach jest dzisiaj określany jako zły.
Na terenie województwa mazowieckiego trwają prace nad uchwałą antysmogową.
Od dziś na stronie siedleckiego Urzędu Miasta będzie można na bieżąco sprawdzić informację o stanie powietrza w Siedlcach.
Od kilku dni stopień zanieczyszczenia powietrza w Siedlcach jest bardzo wysoki. Dzisiejszy pomiar (z godziny 12), według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jest alarmujący. Co to oznacza?
Jeśli nic się nie zmieni, za pięć lat w Siedlcach nie będzie można inwestować w przemysł. Bo mamy jedno z najwyższych stężeń zabójczych pyłów na Mazowszu.