reklama

Sabina uratowała prestiż polskich ciężarów

Siedlce

Mirosław Buczek 2013-05-09 10:29:14 liczba odsłon: 2934
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

Rozmowa Mirosława Buczka z Ryszardem Soćką – wiceprezesem WLKS Siedlce-Nowe Iganie, trenerem siedleckiego Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego.

reklama

- Nie jest Pan już trenerem kadry narodowej sztangistek, ale to właśnie Pańska podopieczna,  Sabina Bagińska, zdobyła jedyny dla Polski medal podczas rozegranych w Tiranie Mistrzostw Europy Seniorek. Zemsta ma  słodki smak?

- Sukcesu Sabiny nie traktuję w tych kategoriach. O to, że nie szkolę kadry narodowej nie mam do nikogo pretensji, choć uważam, że kadrowiczki zasłużyły na lepszego i uczciwszego następcę.   Ja już po Igrzyskach w Atenach w 2004 roku, gdzie Agata Wróbel zdobyła brązowy medal, który kosztował nas wiele nerwów, miałem zamiar zmienić pracę na spokojniejszą.. Miałem propozycję pracy za granicą w charakterze trenera i konsultanta  kilku reprezentacji narodowych jednocześnie. Jednak uważałem, że mam coś do zrobienia w Polsce i tak pozostało. Obecnie nie zmienię już charakteru pracy. Pozostanę w Polsce, bo nie mogę opuścić WLKS-u   w najtrudniejszej  sytuacji  w jego prawie czterdziestoletniej historii. Chcę tylko spokojnie pracować i wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie dla dobra podnoszenia ciężarów. Sabina Bagińska sprawiła miłą niespodziankę i uratowała twarz naszej dyscypliny, ponieważ od 1998 roku ze wszystkich mistrzostw Europy wracaliśmy z medalami. Niespodzianka jest tym większa, że w ubiegłym roku zawodniczka bardziej skupiła się na pracy masażystki w siedleckim Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego niż na treningach. W tym roku, kiedy okazało się, że na gabinet odnowy PZPC nie ma pieniędzy, wróciła do ciężarów. 

Pełny tekst wywiadu w „TS” nr 19, który jest w sprzedaży od 8 maja.

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.