(zdjęcia z wernisażu) " >
reklama

Iza w Warszawie (zdjęcia z wernisażu)

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-01-19 21:26:29 liczba odsłon: 43588

Iza Staręga (od lewej) z córką Iną, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Ok. 50 obrazów Izy Staręgi będzie można od jutra oglądać w galerii Xanadu w Warszawie. Wystawa zatytułowana “Równolegle”, złożona z portretów z serii “Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach” oraz mniej znanego cyklu abstrakcyjnych prac malarki, jest jedną z trzech, które uświetnią otwarcie tej galerii.

reklama

To pierwsza od wielu lat tak duża wystawa prac tej artystki. Kobiety w chustach i mężczyzn w hełmach maluje od jakichś 5-6 lat. Prace abstrakcyjne, które na potrzeby tej wystawy zatytułowała "Monady", właściwie "od zawsze".

- W twarzach wiem, co chcę osiągnąć. Wiem, jak dany obraz ma na mnie spojrzeć. Malowanie ich jest pracą do celu. Prace abstrakcyjne są formą otwartą. Takim moim spełnianiem marzeń - mówi o swoich pracach Iza Staręga.

Wystawa w stolicy, mimo iż niepierwsza indywidualna Izy w tym mieście - jest dla żyjącej z daleka od tzw. bywania, trochę dzikiej artystki nie lada wyzwaniem.

- Odważnie zdaję się na krytykę obiektywną, o ile w ogóle taka istnieje. Nawet jeśli krytycy stołeczni uznają, że to, co robię, jest beznadziejne, to i tak nie odbiorą mi tego, że jest to moje. Maluję szczerze, nie manipuluję przy moich obrazach - wyznaje malarka.

Wernisaż rozpocznie się 20 stycznia o godz. 18.00. Komu nie uda się jutro obejrzeć tych prac, ma czas do 3 lutego. Galeria Xanadu, mieszcząca się przy ul. Hożej 51 w Warszawie, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00 i w soboty w godz. 11.00-16.00.

Oprócz prac Izy w galerii Xanadu będzie można podziwiać "Meteoropatki" Uli Niemirskiej i "Gry tajemnic" Agaty Rościechy. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Artinfo.pl i Werandy.

Iza Staręga - warszawianka z urodzenia, siedlczanka z wyboru - jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej najbardziej znane cykle malarskie, to: "Malowane z Iną", "Infantylia", "Ślady", "Przypisy", "Kamienie", "Twarze", "Anioły", "Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach".

Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.