reklama

Szepty Ilony

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-09-30 22:53:32 liczba odsłon: 1014
plakat

plakat

Ilona Krzyżanowska z wykształcenia jest animatorem kultury i oligofrenopedagogiem. Pracuje jako nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Z zamiłowania siadała kiedyś do maszyny do szycia i szyła – najpierw lalki typu Tilda, a potem anioły. Później sięgnęła po gwoździe i młotek i stworzyła prace w konwencji string-artu. Teraz przyszedł czas na pokazanie w Siedlcach prac, namalowanych na płótnie.

reklama

Wystawa „Szepty” (wernisaż 13 października o godz. 18.00 w Małej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach) jest drugą po „String-arcie”, zrealizowaną przez siedlczankę w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

W tzw. międzyczasie Ilona Krzyżanowska wystawiała swoje obrazy, głównie abstrakcje, w Galerii Xanadu i w Pragalerii w Warszawie. Podobały się na tyle, że z powodzeniem je sprzedawała.

O wystawie, którą pokaże w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, mówi:

- „Szepty” wyłoniły się z abstrakcji. Początkowy zamysł wystawy stypendialnej był inny, ale po głębszej analizie siebie i zadaniu sobie pytania: „Czy będę zadowolona?”, doszłam do wniosku, że muszę malować coś mojego. Takiego, co będzie powrotem do korzeni. Stąd „Szepty” od szeptuch nadbużańskich, słowiańskich wierzeń i budowli sakralnych. W pracach tych zawarłam wszystko to, co kochałam w dzieciństwie: wysłuchiwanie słowiańskich historii nieco magicznych oraz legend i mitów. Chciałam jednak, by moje obrazy były mocno związane z „tą” ziemią naszą lokalną. Po wystawie prac „String-artu”, którą pokazałam w 2017 r ., wiedziałam, że nie zrezygnuję z faktury, więc część prezentowanych teraz prac fakturę posiada. Myślę, że wystawa „Szepty” będzie wspaniałą wyprawą i pretekstem do poznania mnie, „prostej baby znad Buga”.

Wystawa "Szepty" będzie czynna w Małej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach do 9 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. Wstęp bezpłatny. 

Na wernisażu - w związku z pandemią - liczba osób, które będą mogły w nim uczestniczyć, będzie ograniczona. Dlatego też na wernisaż będzie można wejść tylko po okazaniu zaproszenia, które już można odebrać w  kasie MOK-u w budynku "Podlasie".

O Ilonie Krzyżanowskiej pisałam również TUTAJ. (Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.