reklama

Do baletu się nie nadawałam

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-10-25 08:26:05 liczba odsłon: 2654
Fot. pyt

Fot. pyt

W Siedlcach znalazła swoje miejsce na ziemi. I sięgnęła po największy sukces w karierze!

reklama

Angelika Bednarz, zawodniczka WLKS Nowe Iganie, wywalczyła w Zamościu złoty medal mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

- Niewątpliwie to mój największy dotychczasowy sukces! Dwa lata temu, co prawda, zdobyłam drugie miejsce na mistrzostwach Polski seniorów, ale złoto to złoto! Sportowca zawsze najbardziej cieszą wygrane – opowiada sztangistka.

Angelika startowała w najwyższej kategorii wagowej powyżej 87 kg. W dwuboju dźwignęła ciężar 154 kg (70 kg w rwaniu i 84 w podrzucie). Zwyciężyła, mimo że do rywalizacji przystąpiła z kontuzją nadgarstka.

- Nie jest to poważny uraz, ale na pewno nie pomógł w zrobieniu dobrego wyniku. Nabawiłam się go w ostatnim tygodniu przygotowań. Podcięło mi to lekko skrzydła. Nie myślałam już o tym, żeby bić swoje rekordy, tylko chociaż zaliczyć wszystkie podejścia. Trenerzy wiedzieli, ile dołożyć mi ciężaru, żeby było dobrze. Zrobiłam swoje i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, chociaż końcowy rezultat był daleki od optymalnego. Najważniejsze, że wystarczył na wygraną.

BYĆ JAK PUDZIANOWSKI

Zostało Ci do przeczytania 76% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 42/2021:

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.