Rada Miasta obroniła radnego

Łuków

Piotr Giczela 2010-06-30 20:28:54 liczba odsłon: 4704
Radny Tomasz Tryboń został na dzisiejszej sesji Rady Miasta obroniony przed zwolnieniem z pracy. Fot. PGL

Radny Tomasz Tryboń został na dzisiejszej sesji Rady Miasta obroniony przed zwolnieniem z pracy. Fot. PGL

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką mieli na sesji (30.06) podjąć łukowscy radni, było wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Tomaszem Tryboniem, kuratorem sądowym. Z wnioskiem takim do Rady Miasta wystąpił pracodawca radnego, czyli prezes Sądu Okręgowego w Lublinie.

Na początku radny T. Tryboń wygłosił oświadczenie. Stwierdził w nim m.in., że podjęta przez jego pracodawcę próba zwolnienia go z pracy to przemyślana akcja wymierzona przeciwko niemu za działalność społeczną.

– Nie mam wątpliwości, że pomysłodawcy i realizatorzy działań zmierzających do pozbawienia mnie pracy wybrali nieprzypadkowo porę przed wyborami samorządowymi, by mnie zniszczyć, gdy zaczęły krążyć informacje o tym, że będę kandydował na stanowisko burmistrza Łukowa – stwierdził T. Tryboń na sesji. – Nie zamierzam iść na rękę inspiratorom tych działań. Dziś w Sądzie Pracy złożyłem wniosek przeciwko mojemu pracodawcy.

Radni uznali, że aktywna działalność społeczna ich kolegi mogła komuś się nie podobać. Radny Dariusz Szustek, z przeciwnej T. Tryboniowi grupy politycznej, stwierdził, że można się z nim nie zgadzać, lecz to aktywny radny, który dobrze sprawuje swój mandat. – Tomku, nie uginaj się. Jestem z Tobą – powiedział D. Szustek.

W obronie T. Trybonia wystąpił też radny Grzegorz Gomoła sugerując, że wniosek SO w Lublinie pozbawiony jest podstaw merytorycznych. Dociekliwy Leonard Baranowski zauważył, że w oświadczeniu T. Tryboń stwierdził, że ktoś chce go zniszczyć. – Kto pisze na pana donosy? Bo z oświadczenia można wywnioskować, że chce pana zniszczyć ktoś spośród nas? – dopytywał L. Baranowski.

W zarządzonym głosowaniu Rada Miasta Łuków jednogłośnie nie wyraziła zgody na zwolnienie z pracy radnego T. Trybonia.

Więcej szczegółów w najbliższym papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)
Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.