Małe "pytanko"

Siedlce

Siedlczanin 2010-08-10 09:41:31 liczba odsłon: 5812

Od 3 sierpnia, czyli pamiętnej bójki przed Pałacem Prezydenckim nie ma dnia, żeby wszystkie serwisy informacyjne w kraju nie pokazywały widocznej na zdjęciu flagi z napisem "Siedlce w obronie krzyża". Moje pytanie jest zatem następujące: jakim prawem autor/ka i właściciel/ka wypowiada się zarówno w moim imieniu jak i całego miasta w taki sposób?

Ja absolutnie nie utożsamiam się z tymi religijnymi fanatykami koczującymi pod Pałacem Prezydenckim i myślę, że ponad połowa mieszkańców naszego miasta również. Nie życzę zatem sobie, aby poprzez takie chore gesty solidarności doprowadzać do tego, iż będę zmuszony wstydzić się miasta, z którego pochodzę. To było bardzo nieprzemyślane i nieodpowiedzialne działanie. W jakim to teraz świetle stawia nasze miasto? Z chęcią wyperswadowałbym temu człowiekowi pomysł zamieszczenia tego napisu na fladze, gdybym go lub ją tylko spotkał na swojej drodze. Na koniec ku przestrodze: jeśli znów znajdzie się jakiś oszołom w naszym mieście i zrobi coś podobnego to proszę pamiętać, że nie macie prawa utożsamiać swoich poglądów z Siedlcami i uzurpować sobie prawo do reprezentowania naszego miasta oficjalnej zgody wszystkich mieszkańców. W najbliższym czasie wybieram się do stolicy. Jeśli tylko czas mi na to pozwoli, bowiem będę tam krótko to przejdę się na Krakowskie Przedmieście i zabiorę tę flagę. Żałuję, że jutro tego nie mogę zrobić. Z chęcią bym się przy okazji podpisał pod petycją w obronie świeckiego państwa. Koniec dyktatury religijnych fanatyków!

Pozdrawiam Wszystkich Trzeźwo Myślących!

PS. Proszę mi wybaczyć kiepską jakość tego zdjęcia. Jest ona bowiem wynikiem skromnych możliwości jej poprawy na zrzutach ekranu. Zdjęcie pochodzi z internetowego materiału Faktów TVN.
Komentarze (59)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.