Jak to jest z tą ekologią?

Siedlce

Michał 2011-01-26 10:26:04 liczba odsłon: 3367

Chciałbym się podzielić z czytelnikami "Tygodnika Siedleckiego" następującą sprawą. Setki, jeśli nie tysiące, Siedlczan podobnie jak ja są posiadaczami kart kredytowych. Moja historia z nimi związana w zasadzie zaczyna się na spłacie jednej i zamknięciu kredytu, a otwarciu następnego za sprawą kolejnej karty.

Rzecz ta miała miejsce we wrześniu ub. już roku w jednym z banków. Jako rzetelny klient spłacałem swoje zobowiązania w terminie, dzięki czemu jesień przywitałem bez obciążeń kredytowych. Mając jednak świeżo w pamięci sytuacje, kiedy karta kredytowa mówiąc kolokwialnie ratowała mi skórę zdecydowałem się na otwarcie kolejnego kredytu wraz z oferowaną mi nową kartą Visa. Tej po dzień dzisiejszy nie zdążyłem jeszcze użyć.

Mniej więcej po miesiącu od jej otrzymania bank zaczął mi przysyłać wyciągi z nowej karty o treści widocznej na zdjęciach. Proszę mi wybaczyć, że niewiele można z nich wyczytać, ale wynika to z potrzeby zachowania prywatności. Wizyty w siedzibie banku, telefoniczne rozmowy z operatorem karty, który ma swoja siedzibę w Warszawie i liczne maile pod wskazane adresy nie przynoszą żadnego rezultatu. Tymczasem ja naprawdę jestem zatroskany o nasze środowisko :-)

Mam zatem pytania do Szanownych Czytelników "Tygodnika Siedleckiego":
1. Czy widzą Państwo jakiś sens wysyłania wyciągów bankowych opiewających na kwotę 0,00 zł?
2. Co Państwo by zrobili na moim miejscu w takiej sytuacji?
3. Jak mam się ustosunkować do widocznego na drugim zdjęciu terminu spłaty minimalnej kwoty i co mi grozi, jeśli tego terminu nie dotrzymam? Wszak jest to przecież ogromna kwota :-)
4. Wiele instytucji, w tym szczególnie banki namawiają swoich klientów do proekologicznych postaw w życiu codziennym, zwłaszcza podczas kontaktów z ich placówkami ? zrezygnuj z papierowych faktur, dokonuj płatności bezgotówkowych za pomocą kart itp. Jakie zatem zająć stanowisko w tej kwestii, kiedy widzi się w skrzynce na listy takie wyjątki od reguły przedstawione na zdjęciach?

Zapraszam Państwa do refleksji na ten temat. Może dzięki temu ludzie mający podobną sytuację co ja będą wiedzieli jak zareagować na podobne wyciągi. Oczywiście sprawa się wydaje banalna, ale mam nadzieję, że udało mi się wykazać, iż jest ona również kuriozalna, a przy tym choć troszkę zabawna. Z pewnością odpowiedni komentarz do tej sytuacji znalazłby Pan Maciej Orłoś z Teleexpressu, ale ja wierzę w inwencję Siedlczan, dlatego przedstawiam ją na stronach "Tygodnika Siedleckiego".

Pozdrawiam
Michał
Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.