"Kim jestem"

Węgrów

KSM Grębków 2011-04-19 09:12:37 liczba odsłon: 4117

Pod takim hasłem rozpoczęły się 18 kwietnia w Grębkowie dwudniowe warsztaty przeciw przemocy w rodzinie.

Problem przemocy domowej występuje we wszystkich społeczeństwach i kręgach kulturowych. Rodziny, w których dochodzi do krzywdzenia najbliższych skrzętnie ukrywają swój problem. Do przemocy dochodzi zazwyczaj za szczelnie zamkniętymi drzwiami domów. Wiele ofiar doznaje przemocy latami skrywając rozmiar doznawanej krzywdy. 

W dwudniowych warsztatach przeciw przemocy w rodzinie pod hasłem „Kim jestem” uczestniczą uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie. Organizatorem warsztatów jest ks. Karol Nasiłowski we współpracy z Ośrodkiem Usług Pedagogicznych „Edukator”. Warsztaty prowadzą: psychologowie i pedagodzy m.in. z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodka Terapii Uzależnień, oraz policjant z KP w Węgrowie. 

Specjaliści podczas warsztatów poruszą następujące zagadnienia: sens mojego życia, moja godność jako człowieka, rozum, dusza i emocje w moim życiu, autonomiczność i zależność w moim życiu, spojrzenie religijne na sens mojego życia, współudział i współpraca w rodzinie ludzkiej, wartość życia i zdrowia, wychowanie do postaw abstynenckich - przeciwdziałanie alkoholizmowi, przemoc w rodzinie oraz wartości ogólnoludzkie.  Warsztaty w Grębkowie stanowią jedną z części programu rekolekcji szkolnych.
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.