Handlowcy, szanujcie facetów!

Mazowsze

Mąż swojej żony 2011-05-25 10:32:00 liczba odsłon: 7417
sxc.hu

sxc.hu

Ostatnio byłem „zmuszony” towarzyszyć mojej małżonce w tzw. zakupach w siedleckich sklepach. Odwiedziliśmy kilkanaście placówek handlowych, w tym dwie słynne siedleckie galerie „Milenium” i Galerię „S”, mające w swojej ofercie damskie fatałaszki. Ta zakupowa „pielgrzymka” trwała dobre dwie godziny i praktycznie niczym nie zaowocowała, tzn. żona niczego konkretnego nie kupiła, bo chyba pilnej potrzeby nie było.

Bo kobiety inaczej robią zakupy niż my, mężczyźni. One muszą dokładnie „oblukać” wszystkie stoiska, obmacać towar znajdujący się na wieszakach, poprzymierzać, itp. Dla nich zakupy, to przyjemność, czas relaksu, odstresowania się...

Ale nie o tym chcę pisać... Moim zdaniem siedleckie galerie i pojedyncze sklepy nie są miejscem przyjaznym do robienia małżeńskich zakupów. Gdy kobieta cała jest pochłonięta oglądaniem fatałaszków, gdy zaczyna się długi rytuał przymierzania poszczególnych rzeczy, facet musi stać jak głupek! Tak, musi stać, bo nie ma gdzie usiąść! Stoi zazwyczaj na korytarzu, bo w stoisku między wieszakami uwijają się panie. Nigdzie choćby kawałka krzesła, czy ławeczki, na której zakupowy „pielgrzym” z przymusu mógłby chwilę odsapnąć. Owszem, są „miejsca siedzące” w stoiskach z butami i w chwili desperacji można by z nich skorzystać, markując przymierzanie kolejnych par obuwia, ale to żadne rozwiązanie. O minibarze, gdzie można usiąść przy kawie (tak jak w warszawskich galeriach) można tylko pomarzyć.

W galeriach spotykam wielu takich samych mężczyzn, towarzyszy zakupowej niedoli, którzy – można to wyczytać z ich twarzy – myślą podobnie jak ja. Dlatego apeluję do handlowców i właścicieli siedleckich galerii: stwórzcie dla nas, mężczyzn, jakieś przyjazne oazy na czas zakupów naszych żon! Nie stracicie na tym, a wręcz zyskacie. Mimo postępującego równouprawnienia na rynku pracy to mężczyźni mają grubsze portfele i z nich płacone są rachunki za damskie tekstylia. Jeśli już nas, mężczyzn, nie szanujecie, to choć szanujcie nasze pieniądze!
Komentarze (28)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.