Oświadczenie prezesa MKP Pogoni Siedlce

Siedlce

2011-06-07 11:33:52 liczba odsłon: 5468

"Głęboki niepokój budzą we mnie haniebne zjawiska, które wciąż mają miejsce w polskiej piłce nożnej. Szczególne obrzydzenie budzi we mnie załatwianie wyników meczy w przestrzeni pozasportowej" - tak Jacek Kozaczyński, prezes MKP Pogoni Siedlce zaczyna swoje oświadczenie, które wydał w związku z sytuacją, jaka miała miejsce podczas ostatniego meczu Broni Radom z Radomiakiem.

OŚWIADCZENIE

Głęboki niepokój budzą we mnie haniebne zjawiska, które wciąż mają miejsce w polskiej piłce nożnej. Szczególne obrzydzenie budzi we mnie załatwianie wyników meczy w przestrzeni pozasportowej.

Przykładem takich kombinacji jest ostatni mecz drużyny Broń Radom i Radomiaka 1910 S.A. Radom. W ostatniej minucie meczu, gdy już było pewne zwycięstwo Radomiaka (niemającego szans na awans), dokonano kontrowersyjnej zmiany w drużynie. W myśl regulaminu rozgrywek III ligi na boisku musi przebywać trzech graczy ze statusem młodzieżowca. Po zmianie, piłkarze Radomiaka nie spełniali tych wymogów. W tym przypadku organ prowadzący rozgrywki (Łódzki Związek Piłki Nożnej) zobowiązany będzie do przyznania walkowera na korzyść Broni. Tym samym Radomiak wygrał na boisku, ale komplet punktów otrzyma Broń. To skandal!

Nieuprawniona zmiana zawodnika w 90 minucie wspomnianego meczu, przy wyniku pozbawiającym Broń szans na promocje do II ligi nosi znamiona umyślnego, nieetycznego, wykonanego z premedytacją, w moim odczuciu bezprawnego, działania. Ma to więcej wspólnego z „kupowaniem meczów”, niż ze sportową rywalizacją. Przestrzegano mnie przed takim „kolesiostwem”, kiedy decydowałem się zaangażować w pracę MPK Pogoń Siedlce. Oświadczam, że nie zamierzam obojętnie przyglądać się takim haniebnym kombinacjom piłkarskich działaczy!

Wyrażam swój stanowczy sprzeciw, wobec sytuacji gdzie wyniki meczów sportowych negocjuje się w pokojach działaczy, a duch sportu jest czczony kolejnym toastem. To obraża przede wszystkim sportowców, wszystkich kibiców i podatników!
Nie spocznę dopóki nie zostaną wyjaśnione kulisy tego haniebnego incydentu. Jako człowiek prawy, zaangażowany w tworzenie dobrej, jakości życia publicznego, oświadczam, że każde działanie, mające znamiona przestępstwa, będę bezkompromisowo piętnował za pośrednictwem stosownych organów państwa.

Jacek Kozaczyński
prezes MKP Pogoń Siedlce
Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.