W zielonej republice

Łuków

Piotr Giczela 2011-07-06 10:33:19 liczba odsłon: 7157
Michał Mojski z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Fot. PGL

Michał Mojski z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Fot. PGL

„Zmień swój świat - inwestuj w Republice Zielonej” to tytuł scenariusza cyklu lekcji wiedzy o społeczeństwie, który Michałowi Mojskiemu, nauczycielowi z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, pozwolił zająć II miejsce w Polsce, w konkursie dla nauczycieli pod hasłem „Lekcja zmieniania świata”.

Konkurs zorganizowali wspólnie: Ministerstwo Środowiska oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Ośrodkiem Wspierania Edukacji. Jego uczestnicy mieli opracować niekonwencjonalny scenariusz lekcji z dowolnego przedmiotu, na których byłyby poruszane zagadnienia zrównoważonego rozwoju.
Lekcje M. Mojskiego miały formę terenowej gry harcerskiej. Uczestniczący w nich musieli wykazywać się interdyscyplinarną wiedzą z różnych przedmiotów poznawanych na zajęciach szkolnych.

Na wspomniany konkurs nadesłano 109 prac z całego kraju. Nauczyciel z I LO zajął II miejsce w Polsce. Uhonorowano go za ten sukces nagrodą finansową.

Michał Mojski uczy w „Kościuszce” historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą i jest przez nią lubiany. Jest autorem i koordynatorem różnych projektów realizowanych w I LO, m.in.: „Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery”, „Młodzi głosują”, „Szkoła myślenia”, „Opowiem Ci o wolnej Polsce” itp. Podjął współpracę z Amnesty International i zainicjował wśród licealistów doroczną akcję pisania listów o uwolnienie więźniów sumienia w różnych częściach świata. Jest instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i zastępcą komendanta łukowskiego Hufca ZHP. Udziela się w redakcji szkolnej gazety „Tak!”, której, wraz z polonistką Edytą Salamończyk, jest opiekunem z ramienia Rady Pedagogicznej. Dyrektor „Kościuszki”, Grzegorz Rzymowski, potwierdzając wysoką jakość kształcenia humanistycznego na zajęciach M. Mojskiego, powierzył mu też opiekę nad szkolną Izbą Tradycji.

Więcej szczegółów na ten temat można przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS”. (PGL)

Zostało Ci do przeczytania 1% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr :

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.