(relacja ze stadionu)" >

Polska - Białoruś 3 : 1 (relacja ze stadionu)

Mirosław Buczek 2011-08-31 16:51:41 liczba odsłon: 7309

Tuż przed godz. 19.00 na nowym stadionie w Siedlcach zakończył się towarzyski mecz drużyn do lat 19 Polska - Białoruś.

Polaków reprezentowali: Szromnik, Osyra, Duda, Milik, Fryc, Nalepa, Kołodziejski, Drewniak, Piekarski, Lewandowski, Przybyłko i Zieliński, a Białorusinów Archipow, Wasilewski, Kramenka, Berunow, Walowik, Pusznikow, Nowik, Szramczenka, Radiabow i Sawicki.

Trenerem polskiej drużyny jest Władysław Żmuda. Mecz sędziował Krzysztof Jakubik z Siedlec.

W 9 minucie meczu, po strzale Arkadiusza Milika, Polska prowadzi 1 : 0.

12 minuta - Patryk Fryc centruje z prawego skrzydła, a Arkadiusz Milik zdobywa głową drugiego gola dla Polaków. Polska prowadzi 2 : 0.

18 minuta - Polacy nie wykorzystują znakomitej okazji na zdobycie trzeciego gola.

23 minuta - mocno z rzutu wolnego strzela Siergiej Nowik. Piłka minęła jednak bramkę.

28 minuta - groźnie pod polską bramką - Michał Szromnik obronił strzał Siergieja Pusznikowa.

29 minuta - zmiana w drużynie Białorusi - za Szramczenkę wszedł Kalinin.

40 minuta - bramkarz Białorusi fantastycznie broni strzału Kacpra Przybyłki.

Godz. 17.48 - zakończyła się I połowa spotkania - Polska prowadzi 2 : 0.

Od 46 minuty meczu w polskiej bramce za Michała Szromnika gra Wojciech Pawłowski.

51 minuta - Mateusz Lewandowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem Białorusi.

53 minuta - Pawłowski broni kąśliwy strzał Nowika.

53 minuta - zmiana w drużynie Białorusi - za Nowika wszedł Nikitin.

57 minuta - Nikitin nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pawłowskim.

60 minuta - zmiany w drużynie polskiej - za Lewandowskiego i Milika weszli Żurek i Kamiński.

62 minuta - Żurek podaje piłkę głową do Michała Nalepy, a ten - również głową - zdobywa trzecią bramkę dla Polski.

66 minuta - zmiana w drużynie Białorusi - za Walowika wszedł Klapocki. Bramkę dla Białorusi strzelił Paweł Sawicki.

80 minuta - zmiana w drużynie Białorusi - za Pusznikowa wchodzi Raduszko.

81 minuta - zmiana w drużynie Polski - za Przybyłkę wchodzi Byszewski.

90 minuta - zmiana w drużynie polskiej - za Piekarskiego wszedł Kowalski-Chaberek.

91 minuta - kolejna zmiana w drużynie polskiej - bramkarza Wojciecha Pawłowskiego zastąpił Jacek Kozaczyński z Pogoni Siedlce.

92 minuta - następna zmiana w drużynie polskiej - za Szymona Drewniaka wchodzi Rafał Kursa i w tym momencie kończy się mecz. Polska wygrała go 3 : 1. (MB)