Koalicja rośnie w siłę (radnych)

Łuków

Piotr Giczela 2011-10-31 09:45:25 liczba odsłon: 6068
– Nie chcę tracić czasu w opozycji – stwierdził Krzysztof Okliński, Radny Rady Miasta Łukowa i zmienił klubowe barwy. Fot. PGL

– Nie chcę tracić czasu w opozycji – stwierdził Krzysztof Okliński, Radny Rady Miasta Łukowa i zmienił klubowe barwy. Fot. PGL

Radny Krzysztof Okliński, który w wyborach samorządowych startował do Rady Miasta Łukowa z listy Łukowskiej Wspólnoty Samorządowej, zmienił barwy klubowe i przeszedł do Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Zmiana klubu podyktowana była pragmatycznym podejściem radnego do podejmowanych przez niego zadań.

Po ostatnich wyborach samorządowych w Radzie Miasta ŁWS reprezentowało zaledwie 2 radnych: K. Okliński i Jan Wrzosek. – Nasz klub radnych w praktyce przestał funkcjonować – stwierdził K. Okliński. – A wyborcy oczekiwali ode mnie przede wszystkim skuteczności. Tymczasem będąc w opozycji ciężko jest cokolwiek osiągnąć dla Okręgu. Owszem, wyłapywanie i krytykowanie błędów rządzących jest może i przyjemne. Dla mnie to jednak strata czasu. Jeśli wspierając koalicję przyczynię się do rozwoju miasta, to jestem gotowy przełknąć gorzką pigułkę w postaci nieprzychylnych komentarzy, które już pojawiły się w wyniku mojej decyzji o zmianie klubów.

Na ostatniej sesji Rady Miasta okazało się, że K. Oklińsk przeszedł do Klubu Radnych PO. K. Okliński powiedział nam, że zmieniając kluby nie zapisał się automatycznie do PO. Stwierdził też, że decyzję o zmianie klubowych barw podjął przed wyborami parlamentarnymi i już wówczas o swych zamiarach poinformował przewodniczącą Rady Miasta.

– Mój krok nie był więc podyktowany żadnym koniunkturalizmem, bo przed wyborami nikt nie miał pewności jakie ugrupowanie wygra i trzymanie z kim bardziej będzie się opłacało – powiedział K. Okliński.

Koalicja rządząca Łukowem (PO i PiS) po przejściu K. Oklińskiego dysponuje obecnie 13 głosami na 21 głosów wszystkich radnych. (PGL)
Komentarze (19)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.