Fenkju, fenkju?!

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2011-12-09 12:07:55 liczba odsłon: 3824

Języki obce nie stanowią dla naszych radnych problemu. Dowiodła tego ostatnia dyskusja na sesji rady Miasta, dotycząca... problemów w ruchu drogowym.

– Rozmawiałem ostatnio z kierowcą TIR-a z Anglii – wyznał radny Marek Kordecki. – Bardzo się skarżył na to, że mamy źle oznakowane wiadukty. Chodziło głównie o most łukowski. Brakuje tam zawczasu informacji, znaku drogowego, mówiącego o tym, jakiej wysokości auta mogą pod nim przejechać. Bo nie wszystkie się mieszczą.... Co ja się nasłuchałem słów na „f”!
Radni od razu zaczęli się zastanawiać, jakie to były słowa.

– Na pewno „Fenkju, fenkju”!
– podpowiedział usłużnie jeden z nich.
Naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik obiecał, że sprawdzi, czy rzeczywiście brakuje właściwego oznakowania. Najwyraźniej on także wziął sobie do serca angielskie słowo na „f”.
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.