Wojtek Mazolewski Quintet na Uroczysku

Węgrów

Martyna Matuszak 2012-02-20 13:30:24 liczba odsłon: 4885

W dniu 17.02.2012 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się kolejna edycja UROCZYSKA. Tym razem na scenie stanęła grupa wybitnych muzyków z Wojtek Mazolewski Quintet, w której skład wchodzą: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – piano, Jerzy Rogiewicz – perkusja, Wojtek Mazolewski – bas.

Wojtek to członek licznych zespołów nowojazzowych, m.in. Pink Freud, Paralaksa, Bassisters Orchestra, Tymon Tymański Yass Ensemble, Baaba. Z powodu złych warunków atmosferycznych przyjazd zespołu nieco się opóźnił, jednak publiczność wykazała się cierpliwością i wiernie czekała na usłyszenie pierwszych dźwięków. Muzycy wystartowali numerem z pierwszej płyty (taka była wola samej publiczności, która zdecydowała co  artyści zagrają najpierw). Pierwsze dwa kawałki pochodziły z płyty „Grzybobranie”  i  „Smells Like Tape Spirit”. Wszyscy rozsiedli się w fotelach i relaksowali się przy dźwiękach gwarantujących „odpływanie” i oddanie się pracy swojej wyobraźni. Sami artyści sprawiali wrażenie bardzo usatysfakcjonowanych i wciągniętych w improwizowane melodie. Później koncert poszedł w zupełnie innym kierunku. Po zagraniu energicznego numeru publiczność wyraźnie się ożywiła, wyszła przed scenę i zaczęła się bawić. Muzycy z chęcią ulegli tej atmosferze i do samego końca grali rytmiczne i energiczne kawałki. A fani z chęcią towarzyszyli im pod sceną do ostatniego brzmienia. Wojtek szybko zdobył sympatię wszystkich zebranych, ponieważ współpracował z publicznością. Wyczuwał nastrój i potrzeby słuchaczy. Z radością prowadził konwersację, pytając wszystkich na jakie dźwięki mają ochotę i zachęcając  do wspólnej zabawy.

  Wszystko brzmi nieźle, jednak pierwszy raz  od długiego czasu, mam ambiwalentne odczucia po łochowskim koncercie.  Zazwyczaj, po dawce Uroczyskowych dźwięków, jestem naładowana pozytywną energią i chęcią na kolejne wydarzenia na żywo. Kiedy wróciłam w piątkowy wieczór do domu, dopadło mnie uczucie ogromnego niedosytu a  nawet małego niezadowolenia. Wojtka Mazolewskiego słyszałam na żywo już dwa razy. Ten niewątpliwie profesjonalny muzyk zawitał do Łochowa z Pink Freud i Tymonem Tymańskim. I te wydarzenia muzyczne były niezapomniane. Charakteryzowały się improwizacją i dobrą zabawą na scenie. Po koncercie Wojtka z Pink Freud w Łochowie zaczęłam poznawać jego inne projekty - między innymi Wojtek Mazolewski Quintet. Przesłuchałam „Grzybobranie” i „Smells Like Tape Spirit”. Te dwie płyty ociekają wyrafinowanymi, świadomymi i dojrzałymi dźwiękami. Natomiast najnowszy materiał z „Wojtek w Czechosłowacji” pełen jest porywających i zachęcających do ruchu melodii. Można znaleźć w nich świeżość i swobodę. I taki właśnie był ten koncert – lekki i przyjemny. Brakowało mi tylko emocji i wrażeń, które towarzyszą przy dwóch pierwszych płytach. Szanuję jednak wolę większości i mimo wszystko uznaję ten koncert za wydarzenie jak najbardziej udane! Liczę, że dam radę w przyszłości usłyszeć tę formację w innej – w tej improwizowanej i nieco abstrakcyjnej – formie.

     Cieszę się, że w takim miasteczku jak Łochów miałam okazję uczestniczyć w koncercie Wojtek Mazolewski Quintet.  Cieszę się także, że łochowska scena tak chętnie przyjmuje brzmienia jazzowe, które naprawdę są rewelacyjną odskocznią. Czekam na kolejne koncerty i wszystkich Państwa serdecznie zapraszam na UROCZYSKA. Naprawdę warto!

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.