A jakieś pradziecko pani ma?

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2012-03-15 19:28:04 liczba odsłon: 3629
Wanda Chotomska z dziećmi z Zespołu Oświatowego w Golicach, po spotkaniu w siedleckiej Bibliotece Pedagogicznej, fot. Ana

Wanda Chotomska z dziećmi z Zespołu Oświatowego w Golicach, po spotkaniu w siedleckiej Bibliotece Pedagogicznej, fot. Ana

Wanda Chotomska - autorka wierszy, tekstów piosenek (np. dla zespołu "Gawęda"), opowiadań dla dzieci i młodzieży oraz wieczorynek "Jacek i Agatka" - spotkała się dziś z uczniami Zespołu Oświatowego z Golic i Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Wanda Chotomska (ur. w 1929 r.) jest mamą... Ewy Chotomskiej (czyli Ciotki Klotki z programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży Tik-Tak i Ciuchcia), babcią Karoliny i prababcią Zuzi. Ponieważ na spotkaniach autorskich często była pytana przez dzieci, czy ma jakieś pradziecko, postanowiła razem z prawnuczką nagrać audiobooka na podstawie swojej książki "Pięciopsiaczki", opowiadającej o suczce Balbinie i jej potomstwie. 

Oprócz mnóstwa książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych, Wanda Chotomska ma też na swoim koncie wierszyki, wpisywane do pamiętników. Jakie?

Szeryf strzela z colta
a ja z długopisu
nie zapomnij nigdy
mojego podpisu.

Śliwka wpada do kompotu
Wisła wpada do Bałtyku,
a ja wpadłam na pomysł,
żeby się wpisać w Twoim pamiętniku.

Każdy z młodych czytelników, który ustawił się dziś do pisarki w kolejce po autograf, bez względu na to, czy czekał z książką, czy kartką, dopiero co wyrwaną z zeszytu, otrzymał od pani Wandy rymowaną dedykację, ułożoną specjalnie dla niego.

Zachęcając dzieci do zabaw ze słowami, pani Wanda ogłosiła konkurs na... znalezienie rymu do nazwy naszego miasta. Musi to być jednak rym dokładny i wyraz, istniejący już w języku polskim. Nagrodą jest książka pani Chotomskiej, oczywiście z autografem autorki.
 
Pomysłodawcą dzisiejszych spotkań z Wandą Chotomską jest Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach. Placówka ta zainaugurowała w ten sposób obchody przypadającego w tym roku 60-lecia swojej działalności. (Ana)

Więcej o Wandzie Chotomskiej napisałam TUTAJ.
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.