Longin Kajka skazany

Łuków

Piotr Giczela 2012-12-20 11:47:03 liczba odsłon: 11582
Skazany w czasie wysłuchiwania uzasadnienia do ogłoszonego wyroku. Fot. PGL

Skazany w czasie wysłuchiwania uzasadnienia do ogłoszonego wyroku. Fot. PGL

Sąd Rejonowy w Łukowie wydał dziś (20.12) wyrok w sprawie Longina Kajki, byłego starosty powiatu łukowskiego. Uznał go winnym zarzucanych mu czynów, tj.: korupcji, wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych i fałszowania dokumentów rozliczenia kosztów podróży.

Sąd skazał Longina Kajkę na łączną karę jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, której wykonanie tytułem próby zostało zawieszone na okres 4 lat i grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Sąd ponadto zakazał skazanemu pełnienia funkcji publicznych w administracji państwowej i samorządowej na okres 4 lat i orzekł przepadek uzyskanej korzyści majątkowej w wysokości 2 tys. zł.. 

 

Wyrok nie jest prawomocny. Longin Kajka nie wie jeszcze, czy będzie składał apelację. Jest zaskoczony surowym wyrokiem i tym, że został skazany. Po wyjściu z sali rozpraw powiedział dziennikarzom, że z niedowierzaniem słuchał tego, co mówi sędzia. – Nie będę dyskutował, bo mi tego nawet nie wolno robić w związku z ogłoszonym wyrokiem. Przyjąłem go. Dziś przegrałem, ale podtrzymuję, że jestem niewinny – stwierdził Longin Kajka.

 

Więcej szczegółów w jednym z najbliższych papierowych i e-wydań „TS”. (pgl)

 

Posłuchaj nagrania z ogłoszenia wyroku (13 minut)

mówi sędzia Sądu Rejonowego w Łukowie, Dariusz Wereszczyński

 

 


Pisaliśmy już na ten temat:
Proces w poniedziałek, wyrok w czwartek
Czarny „Alibaba”
Trzech świadków i odroczenie
Zeznania Anety B.
Longin K. wypiera się winy
Drugi obrońca, drugie odroczenie
Były starosta stanie przed sądem
Były starosta zatrzymany

Komentarze (23)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.