Sukcesy w Pułtusku

Łuków

Piotr Giczela 2013-04-24 20:20:10 liczba odsłon: 1708
Trzy kickbokserki z medalami kat. do 70 kg - (od lewej) Agnieszka Osial, Marta Waliczek i Małgorzata Nowak. Fot. Z. Pawlikowski

W Pułtusku na Mistrzostwach Polski Kickboksingu 20 kwietnia spotkali się seniorzy walczący w formułach semi-light contact. Zawodniczka PTS „Łukplast Łuków”, Agnieszka Osial, zdobyła tam srebrny medal i tytuł wicemistrzyni w kat. do 70 kg w formule light contact.

Podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego do niedawna odnosiła sukcesy jako juniorka. Dwukrotnie zdobyła m.in. tytuł Mistrzyni Polski, a z Mistrzostw Europy i Świata przywiozła brązowe medale. W Pułtusku łukowianka doskonale weszła w dojrzały wiek sportowy. – W pierwszym spotkaniu z seniorami w półfinale pokonała Małgorzatę Nowak  z Gliwic, a w finałowym pojedynku, po dobrej walce uległa na punkty rutynowanej Marcie Waliczek z „Beskidu Dragon Bielsko-Biała” – poinformował nas trener Z. Pawlikowski.

Na tych samych zawodach, nieco w cieniu walk seniorów, walczyli też kadeci młodsi (10-12 lat), rywalizujący w ramach Pucharu Polski w formule walki przerywanej pointfighting. Łukowscy zawodnicy zdobyli trzy medale - dwa srebrne (Marta Pawlikowska, kat. do 28 kg i Martyna Czerepińska, kat. do 47 kg) i jeden złoty (Mateusz Bednarczyk, kat. do 28 kg). (pgl)